אין תמונה
רוצה יותר מאת הסלולרי שלכם. מיכאל גולן

גולן טלקום הודיעה הבוקר (א') כי חתמה על הסכם במסגרתו תציע שירותי אינטנרט על גבי תשתית הסיבים האופטיים של חברת IBC, מפעילת מותג Unlimited. לדברי החברה, זהו צעד לקראת הפיכתה מספקית סלולר בלבד לספקית של כל שירותי התקשורת.

מיזם הסיבים, שבבעלות חלקית של חברת החשמל, יצא לדרך בחודש שעבר וצפוי להתחיל להציע שירות ללקוחות במהלך הקיץ. תשתית הסיבים האופטיים שתפרוס החברה בצמוד לתשתיות החשמל, תאפשר ללקוחות בישראל ליהנות לראשונה מאינטרנט מהיר במהירות סימטרית - כלומר: מהירויות הורדה והעלאה זהות. זאת בניגוד למצב בתשתיות התקשורת של בזק והוט, בו מהירות ההעלאה איטית בהרבה מההורדה (לדוגמא: 5 מגה-ביט במסלול ה-200 מגה-ביט הורדה של הוט). המהירות הסימטרית אמורה לשפר את השימוש בשירותי ענן כגון העלאת קבצים, שיחות וידאו ועוד.

עוד NEXTER בפייסבוק שלנו

עוד ב-NEXTER:

על גבי תשתית זו תציע גולן את שירותיה כספקית אינטרנט (ISP), לצד חברות אחרות כמו יופון, טריפל סי, אקספון, הלו 015, פאסט, מארס 019 ועוד. ההרשמה לשירות תיעשה באמצעות אתר Unlimited, דרכו יוכלו הלקוחות לבחור או להחליף ספקית מרשימת הספקיות המציעות שירות על גבי התשתית ללא צורך לגלוש לאתר של כל חברה בנפרד לצורך השוואת מחירים, כפי שנעשה היום. עם זאת, לא ברור מתי יוכלו הצרכנים לקבל את השירות, מאחר והתשתית טרם נפרסה ורק בסוף החודש צפוי השירות להתחיל לפעול בחלק קטן מאוד של אזור המרכז.

בהודעה שהוציאה גולן טלקום הודגש כי בכוונת החברה להתרחב ולספק לצרכנים את כל שירותי התקשורת: "ההצטרפות לתשתית הסיבים האופטיים היא אבן דרך נוספת בדרך להשקת GOLANBOX לשוק האינטרנט, הטלוויזיה והקו הביתי בישראל. מהלך זה יפתח את התחרות נגד הדואופול יס-הוט, יוריד באופן משמעותי את המחיר לטריפל לצרכן הישראלי ויאפשר לגולן טלקום לבצע את המהפכה בטריפל כפי שמבצעת בשוק הסלולר". עם זאת, לשאלת NEXTER הוסיפה החברה כי ברגע שיגיעו משרד התקשורת, בזק והוט להסכמה בנוגע למחירי שירות עבור השוק הסיטונאי, תהיה גולן מעוניינת לשתף פעולה גם איתן.