שבוע וחצי לאחר הרצח של ליברטי ג'רמן ואביגייל וויליאמס בנות ה-13 מאינדיאנה, חשפה אתמול (ד') המשטרה כי קצה החוט היחיד שלה כרגע למציאת הרוצח הוא הקלטה שביצעה ג'רמן בסדמארטפון שלה, ככל הנראה בעודה מובלת אל מותה.

בחצות היום של יום שני שעבר הגיעו שתי הילדות לגשר רכבת ישן סמוך לעירן, דלפיי, לאחר שקבעו עם מי שהביא אותן שיבוא לאסוף אותן אחר הצהריים. כשלא הגיעו לגשר בשעת האיסוף הן הוכרזו כנעדרות, ולאחר כמעט יממה של חיפוש נמצאו גופותיהן מוטלות בחורשה סמוכה, 24 שעות לאחר שנראו לאחרונה.

עד מהרה הופצו שתי התמונות האחרונות שהעלתה ג'רמן לסנאפצ'ט - תמונה של חברתה הולכת על גשר המסילה ותמונה של המסילה לבד.

יום לאחר מציאת הגופות פרסמה המשטרה תמונה של גבר לבן, בג'ינס וז'קט כחולים וכובע חום, שנראה הולך על הגשר סמוך לרצח. המשטרה נמנעה מלחשוף כיצד השיגה את התמונה, אך היא כנראה לקוחה מתוך סרטון וידאו שצילמה ג'רמן זמן קצר לפני הרצח.

לאחר שבמשך שבוע לא גילו את זהות הגבר, חשפו השוטרים כי בסרטון שצילמה ג'רמן בסמארטפון שלה, וממנו נלקחה כנראה התמונה, נשמע גם קול של גבר הפוקד על הנערות: "לכו במורד הגבעה". עתה מקווים במשטרה כי הקלטת שלוש המילים הללו תוביל לזיהוי הרוצח.

"לליברטי היה את קור הרוח להפעיל את מצלמת הווידאו", אמר מפקד משטרת אינדיאנה דניאל בורסטן לעיתונאים, והוסיף כי למרות שאיכות ההקלטה לא טובה, "זה מספיק כדי שמישהו יזהה את הקול". הוא הבטיח כי למי שיתן למשטרה מידע שיסייע בפיענוח הרצח מובטח פרס בגובה של עד 41,000 דולר, אותו מגייסת עכשיו המשטרה בעזרת תרומות מהציבור.