ביום שישי האחרון, הועבר חבר הכנסת והשר לשעבר בנימין בן אליעזר, למחלקת טפול נמרץ. בבית החולים אסף הרופא, שם הוא מאושפז בשבועיים האחרונים, אמרו בשעות הערב של יום שישי שמצבו יציב. חלפה יממה, ובשבת בלילה החלו להתרוצץ בוואטספ ובאתרי פורומים שמועות על מותו. כפי שקורה בכל פעם שמשהו משתנה במצב רפואי של אדם מוכר. ההודעה הרשמית על מותו הגיע רק הערב (א') בשעה 17:30.

בשעה 01:18 בלילה שבין שבת לראשון, באנציקלופדיה החופשית ויקיפדיה (שאותה כל אחד יכול לערוך) , אלמוני המכונה "כותבערכים" מיהר לעדכן את הערך על בן אליעזר. הוא הוסיף את יום שבת כתאריך הפטירה, והפך את ההתייחסות אל בן אליעזר ללשון עבר. כותבערכים עשה זאת, על אף שלא היה אישור רשמי מהמשפחה, בית החולים או אף גורם אחר, ובלי שהיה על כך דיווח חדשותי באתר גדול.

אבל חשוב מהכל - כותבערכים עדכן את ויקיפידה על מותו של אדם חי. העדכון פשוט היה שגוי במוצאי שבת. הערך תוקן כעבור 11 דקות על ידי עורך אחר, שהוסיף הערה "בית החולים טוען שמדובר בשמועות". אלא שאז התחילה מלחמת עדכונים. עורך אלמוני נוסף הוסיף מחדש את תאריך הפטירה. לאחר מכן "כותבערכים" שהבין ששגה, דווקא הסיר את העדכון וציין "מדובר בשמועות שהוכחשו, ובכל מקרה יש לחכות לאימות". 

עורך ותיק יותר בשם Lionster כנראה הוטעה על ידי הודעה שגויה, וב-01:38 הוסיף מחדש את תאריך הפטירה, עם ההערות "יצאה הודעה", ו"נפטר. תנצב"ה". כותבערכים, שהיה הראשון שפרסם את הדיווח השגוי, שוב הסיר את תאריך הפטירה וציין "לא נפטר, אין אימות".

ב-01:43 העורך הוותיק Lionster הבין שטעה והפעם חסם את הערך לחלוטין לעריכה. במשך 21 שעות ועד 22:43 בלילה של היום, אי אפשר יהיה לבצע שינויים בערך. בשעה 01:58 בלילה יצאה לתקשורת הודעה של דובר אסף הרופא, ובה הוא מכחיש את השמועות על מותו של בן אליעזר. 

כל אחד רוצה להיות הראשון שיעדכן

"הבעיה היא שלרוב כשיש שמועה נפיצה כמו מוות של בכיר, שזה לא נגמר בטעות עריכה הראשונה, אלא כמה וכמה אנשים באים וטועים וכל אחד רוצה להיות הראשון שתיקן", אומר איציק אדרי, דובר ויקימדיה ישראל שמסביר את הרציונל לחסימה גורפת.

מאבקי עדכון כאלה על מותו של אדם מוכר, עוד לפני שידוע אם הוא מת או לא ראינו כבר בעבר, גם אחרי אשפוזו של השחקן ספי ריבלין. העורכים עדכנו על מותו, כשריבלין עדיין היה חי. 

"בכל מקרה", מסביר אדרי, "זו החלטה שגרתית כאשר יש אירוע אקטואלי או שמועה על אירוע. ויקיפדיה היא אנציקלופדיה ולא אתר חדשות וכדי למנוע שילוב של מידע לא נכון עובדתי, שכן לרוב באים רבים ומנסים לערוך במקביל, מעדיפה ויקיפדיה להמתין מעט עם העדכון מאשר להטעות".