צלם הרצח בפריז: אני מתחרט

הפגנת סולידריות בברצלונה בעקבות הטבח בעיתון שרלי הבדו בפריז (צילום: ap)
הפגנת סולידריות בספרד בעקבות הטבח ב"שרלי הבדו" | צילום: ap

האדם שהעלה לפייסבוק את סרטון הטרוריסטים מפריז יורים בשוטר מחוץ למערכת שארלי הבדו מביע חרטה: "הייתי בפאניקה מוחלטת. הייתי חייב לדבר עם מישהו. הייתי לבד בדירה שלי. (אז) שמתי את הווידאו בפייסבוק. זו היתה הטעות שלי", אמר אמש ז'ורדי מיר לסוכנות הידיעות AP.

לדבריו, לאחר כרבע שעה הבין שהתמונות קשות מדי והסיר אותו, אך הוא כבר הועלה על ידי אנשים אחרים ברחבי העולם והוקרן בכל אמצעי אפשרי. "אני (רגיל לכך שאני) מצלם תמונה - כמו חתול - ושם אותה בפייסבוק. זה היה אותו רפלקס טפשי".

הוא ביקש למסור למשפחת השוטר שאת הרצח שלו צילם, אחמד מרבאט, כי הוא מצטער על הפצת סרטון הרצח המזעזע, והדגיש כי לאחר שגילה כי התמונות מוקרנות בתקשורת דרש לטשטש אותן ואף סירב לקבל תשלום עבור הקרנתן.

מסלול עוקף: אין מוניות? יש הסעות!

אפליקציית התחבורה אובר השיקה היום בישראל את שירות UberXL, המאפשר להזמין באמצעות האפליקציה רכבי הסעה גדולים. השקת השירות נועדה לעקוף את המגבלות החוקיות המונעות מהחברה להציע בארץ את שירות UberX, המציע לכל נהג רכב פרטי לתפקד כנהג מונית ולהסיע נוסעים בתשלום.

החברה מציעה את השירות בתעריף זהה לזה של השירות אותו הוא מיועד להחליף באופן זמני: התחלת הנסיעה תעלה 8 שקלים, כל דקת נסיעה תעלה שקל נוסף וכל קילומטר נסיעה 2 שקלים נוספים. התעריף אינו לכל נוסע, אלא לכל נסיעה - כלומר: נסיעה בהסעה תעלה אותו דבר לאדם בודד או ל-8, שהם הכמות המקסימלית הנכנסת ברכבים המדוברים.

באובר ציינו כי השירות התחיל לעבוד היום ב-16:00 ב"היקף מוגבל באזור תל אביב והסביבה", אך סירבו לספק פרטים כלשהם אודות מספר הרכבים הזמינים.

דליפת כימיקלים במפעל LG הרגה שני פועלים

שני פועלים מתו לפנות בוקר במפעל מסכים של LG בעיר פאג'ו בקוריאה, בעקבות דליפת חנקן, כך דיווח The Verge. לפי הודעת החברה, הפועלים שנהרגו ביצעו עבודות תיקונים במפעל מסכי LCD של החברה. אחד מהם מת במקום ומותו של אחר נקבע בדרך לבית החולים. לפחות ארבעה פועלים נוספים נפצעו, אחד מהם במצב קשה.

גוגל: הדפדפן הזה פרוץ! אה, רגע - הוא שלנו

שני מהנדסי תוכנה בגוגל הצליחו לגרום לסערה ברשת לאחר שחשפו בפומבי פרצות בדפדפן המנסה להוות אלטרנטיבה ל-Chrome של החברה תוך שימת דגש על פרטיות ואבטחה. "לא כדאי לכם להשתמש בדפדפן ה-Aviator של WhiteHat אם אתם חרדים לבטחונכם ופרטיותכם", כתב ג'סטין שו מגוגל, וכינה את הדפדפן "תוכנה באיכות ירודה", שיוצריה "אינם מבינים מספיק איך כרום עובד".

גוגל כרום
גוגל מאשימה אחרים בטעויות שהיא עצמה עושה. Google Chrome

ולמה המפתחים של הדפדפן צריכים להבין למה כרום עובד? בגלל פרט קטן ש"שכחנו" להזכיר: הדפדפן הזה מבוסס על אותו דפדפן שהוא מנסה להתחרות בו. אך לטענת אנשי גוגל, Aviator "מפגר" אחרי כרום בשתי גרסאות, מה שאומר שמבחינתם, אפילו אם תתקן החברה פרצות שנגרמו מהשינויים שהיא עצמה עשתה בדפדפן, "איני רואה איך הם יוכלו אי-פעם לעמוד בקצב הפרצות שנחשפות ש(אנחנו)כבר תיקנו בגרסה היציבה של כרום".

סגן נשיא החברה שהותקפה, מצידו, לא נשאר חייב: "תנו לי להבהיר את זה, מעולם לא טענו שאנו מהירים כמו גוגל בשחרור עדכונים", כתב רוברט האנסן בבלוג החברה. "לגוגל יש את היתרון של תקציב בגובה יותר מ-50 מיליארד דולר בשנה מפרסומות שמוכרות את המשתמשים (בדפדפן) שלה למפרסמים".

מעניין לציין שהבחירה של גוגל להשתלח בדפדפן שמבוסס על הקוד של עצמה ולהאשים אותו בעדכונים איטיים מדי פרדוקסלית, במיוחד לאור העובדה שאת אותן האשמות ניתן להפנות למערכת ההפעלה שלה, אנדרואיד. הרי רובם המוחלט של הסמארטפונים והטאבלטים מבית גוגל מבוססים על גרסאות קודמות של המערכת, בשל העובדה שהיא אינה משתפת פעולה להתאמה המערכת למכשירים השונים, ומשאירה את העבודה ליצרניות לאחר שהיא שחררה את המערכת ועברה לעבוד על הגרסה הבאה.