בת זוגו של אביב לוי ז"ל, החייל שנהרג מאש צלפים בגבול רצועת עזה, מותקפת מאז אתמול בלילה באלפי תגובות נאצה בעמוד הפייסבוק שלה - כולל איומים מפורשים ברצח על ידי פלסטינים.

שמו של לוי הותר לפרסום אמש, אחרי שמשפחתו קיבלה הודעה. חברתו ספדה לו בפייסבוק ומיד קיבלה תגובות נאצה ושמחה לאיד בעברית ובערבית. היא הפכה את הפוסט לפרטי או הסירה אותו לחלוטין, אך המגיבים פרסמו את דברי השנאה גם בפוסט האחרון שמופיע בעמוד - עדכון תמונת הפרופיל שלה.

התגובות קשות מאד, חלקן קוראות לרצח ישראלים נוספים, חלקן מאיימות על בת הזוג ועל ישראלים בכלל. בתגובות אחרות יש לעג לחיילים חטופים והורגים נוספים. תגובות אחרות מציגות רגליים דורכות על דגל ישראל. מהצד השני יש תגובות ישראליות שמאיימות במלחמה ולועגות בגזעניות לגולשים הערבים. בין לבין אפשר למצוא גם הודעות תנחומים ותמיכה.

בתגובות מסויימות מתפרסמות תמונות קשות של פצועים או הרוגים. המנגנון של פייסבוק הצליח לזהות וסימן אותן כקשות לצפיה. הן לא הוסרו, אלא קיבלו טשטוש וכפתור שמאפשר למי שבכל זאת מעוניין לצפות בהן לעשות כך.

פייסבוק קיבלה דיווחים כבר אתמול בלילה, וגולשים אף תייגו בתגובות את בכירי פייסבוק ובכירי שלום-תל אביב, משרד יחסי הציבור של החברה, כך שהיא מודעת למצב. ניתן להניח שהיא מטפלת בתגובות (שמתפרסמות ב-13 שעות האחרונות ממש עד עכשיו). 

עדכון 10:47: פייסבוק מסרה בתגובה "אנו מטפלים בנושא. מדובר בהפרה של כללי הקהילה שלנו. פייסבוק פועלת לשמירת בטחונם ופרטיותם של משתמשיה".