נשיא טורקמניסטן נופל מסוס
ואתם חשבתם שהצנזורה בישראל מוגזמת . נשיא טורקמניסטן נופל מסוס ומשתק את האינטרנט במדינה

רוצים לראות את נשיא טורקמניסטן, גורבנגולי ברדימוחמדוב בן ה-55, נופל מסוס ומביך את עצמו? כדאי לכם, כל עוד אתם יכולים וכל עוד אתם לא אזרחי טורקמניסטן.

החל משעות הבוקר ביום שלישי האחרון, החלו להרגיש אזרחי טורקמניסטן שהאינטרנט שלהם איטי להחריד. כל כך איטי עד שאי אפשר לראות סרטוני וידיאו. חשוד, לא?

מסתבר, וכמובן שאין אישור רשמי מממשלת טורקמניסטן, שההאטה באינטרנט היא הוראה מגבוה. שירותי האינטרנט במדינה הפכו לכמעט בלתי ניתנים לגישה, והאינטרנט לכל אזרחי המדינה הואט עד לרמה של בלתי שמיש. כל זאת בגלל אותו סרטון של נשיא טורקסניסטן נופל מסוס, שהחל להסתובב ברשתות החברתיות. הנשיא אם דאגתם, יצא עם פציעות קלות בלבד.

בואו לפייסבוק של נקסטר

הסירטון שהשלטונות כל כך פוחדים ממנו, צולם על ידי גולש אנונימי שהיה בזירת האירוע וצילם אותו מקרוב. בסרטון ניתן לראות את הנשיא נופל מהסוס שעליו רכב, ולא בצורה חיננית בכלל. הסירטון, באופן טבעי, הפך ללהיט לא קטן בין אזרחי טורקמניסטן עם יותר ממאה אלף צפיות בשעות ספורות. כאמור מיום שלישי האחרון כמעט לא ניתן לגשת לסירטון מתוך המדינה, וזאת בשל ההאטה ברשת האינטרנט. מה שמבסס עוד יותר את ההשערה שהאינטרנט הואט בגלל אותו סרטון היא הטלת צו איסור פרסום האוסר על העיתונים ומהדורות החדשות במדינה מלדבר אודות המקרה המביש של הנשיא וסוסו.

הסרטון שאזרחי טורקמניסטן לא יכולים לראות:

 

איך זה אפשרי? נזכיר כי טורקמניסטן היא איננה דמוקרטיה. הנשיא ברדימוחמדוב נבחר בבחירות לא דמוקרטיות ברוב של 89%, זאת מאחר ובמדינה אין בכלל אופוזיציה. למרות שחופש העיתונות מצויין בחוקה של טורקמניסטן, קשה לראות כיצד הוא נשמר כאשר בלוגרים מצונזרים ואתרים מחו"ל המבקרים את השילטון נחסמים לגישה מתוך המדינה.

אך הפעם נראה שהשלטונות פוגעים באחד הכלים החשובים ביותר של כל מדינה על מנת לשמור על כבודו של הנשיא שלה, וכל זה מיכוון שברדימהמדוב לא רוצה שתראו כיצד הוא נפל בבושת פנים מסוס.

>>41 כישלונות העבודה הכי מוזרים ברשת