תמונה מדאיגה: על רקע התפרצות נגיף הקורונה ברחבי העולם, באוניברסיטת ג'ונס הופקינס שבארצות הברית הקימו אתר שמציג בזמן אמת את התפשטות הוירוס הקטלני. על המפה האינטראקטיבית אפשר לראות בעיגולים אדומים את האזורים בהם התפרץ הנגיף, ולחיצה על כל אחד מהם יציג בפניכם את הנתונים המלאים - כמו מועד עדכון אחרון, מספר מקרי המוות באזור, ומספר החולים.

ניתן להבחין כי מוקד ההתפרצות העיקרי הוא כמובן בסין, אך מנגד כי גם למקומות אחרים ורבים ברחבי הגלובוס הקורונה הגיעה. בנוסף, בצידו הימני של האתר תוכלו לראות מידע ממוקד יותר שכולל את מספר האנשים שהחלימו מהנגיף, לצד אלה שלא שרדו. בתוך כל עמודה ניתן לראות גם באיזו עיר מדובר.

בעמודה בצד שמאל אפשר לראות את מספר הנדבקים הרשמי הכולל לפי מדינות. בסין המספר העדכני נכון לכתיבת שורות אלה עומד על 20,444, ואחריה נמצאת יפן עם 20 נדבקים בלבד. לדברי האוניברסיטה הנתונים מגיעים ממקורות אמינים בלבד, ביניהם ארגון הבריאות העולמי, המרכזים לבקרת מחלות בארה"ב וארגון הבריאות הסיני.

View this post on Instagram

A post shared by South China Morning Post (@scmpnews) on

הלילה 64 בני אדם ממחוז חוביי שבמרכז סין מתו בעקבות סיבוכי הנגיף - כך הודיעו הרשויות בסין. בנוסף דווח בהונג קונג מקרה מוות שני מחוץ לסין - ובכך עלה מספר הקורבנות ברחבי העולם ל-427 ועקף את מניין המתים של ווירוס הסארס שהתפרץ לראשונה בשנת 2002.