כולנו מכירים היטב את הסוף הידוע מראש של חבר או חברה רווקים שלנו אחרי שנכנסים למערכת יחסים רצינית: זה מתחיל מיום חמישי בערב, בו מעדיפים להתכרבל בבית עם בן הזוג החדש במקום לצאת אתנו לבירה, ונגמר במעבר לבית קרקע במושב, עם תינוק וכלב. בלי שאנחנו שמים לב הם פשוט מפסיקים להיות פרטנרים פוטנציאליים לבילויים. מי שחווה את זה על בשרו לא יוכל שלא להזדהות עם רייצ'ל ראיין, אירית בת 23 שאיבדה את חברתה הקרובה לטובת הזוגיות.

מחפשת חברה טובה חדשה (צילום:  Photo by Flash90, פייסבוק)
מחפשת חברה טובה חדשה | צילום: Photo by Flash90, פייסבוק

בשבוע שעבר ראתה רייצ'ל שחברתה הטובה קת'י שינתה את הסטטוס שלה ושל בן הזוג הטרי שלה ל"אין אה ריליישנשיפ", ללא ספק הסימן המובהק לכך שהקשר הפך לרציני. רייצ'ל כמובן פרגנה ושמחה בשביל חברתה הטובה, אך הבינה היטב את ההשלכות – כל, או לפחות רוב הזמן והשעות שהיו מבלות יחד, יהיו מעכשיו שייכות לבן הזוג החדש.

לכן, החליטה ראיין שהיא לוקחת את העניינים לידיים ומחפשת שותפה חדשה לפשע. וכך, בשבוע שעבר פרסמה קבל עם ופייסבוק סטטוס בו היא מחפשת חברה חדשה. בסטטוס כתבה: "קת'י ואני היינו החברות הכי טובות בחמש השנים האחרונות. אני מאחלת להם מזל טוב ואת הטוב ביותר בעתיד. לצערי, איבדתי את האדם שהיה איתי 24/7 והקשיב לשטויות שלי תמיד, אבל עכשיו הרווחנו חבר חדש לחבורה, אז ברוך הבא דניאל (בן זוגה החדש של קת'י). מכיוון שלקת'י כבר אין את הזמן והשעות להקדיש לי, התפנתה אצלי משרת 'חברה הכי טובה'".

וכמו לכל משרה, גם למשרה הזאת היו כמובן דרישות וניסיון קודם דרוש: "המועמדת צריכה להיות גמישה בשעות, בעיקר בערבים ובסופי שבוע. היא צריכה לאהוב לאכול בחוץ, עדיף בננדוס, אבל אני פתוחה לרעיונות חדשים. היא צריכה ניסיון בהתמודדות עם אדם רעב, כי אני בן אדם אחר כשאני רעבה. גם הבנה באמנויות לחימה היא יתרון".

הסטטוס כמובן הפך ויראלי במהרה ורייצ'ל מצאה את עצמה מתראיינת לכל אתר חדשות באזור. היא סיפרה לאתר ה- mirror הבריטי: "התעוררתי ביום ראשון בבוקר, ראיתי את שינוי הסטטוס שלהם בפייסבוק וכתבתי את הסטטוס רק לשם הבדיחה, לא חשבתי שתהיה כזאת תגובה".

למזלה, חברתה קת'י ובן זוגה דניאל קיבלו את הסטטוס בהומור. היא מספרת: "קת'י חשבה שזה קורע מצחוק ודניאל השווה את זה ל'הסכם השותפים' מהסדרה 'תיאוריית המפץ הגדול'. אפילו שלקת'י יש חבר, היא תמיד תהיה חברתי הטובה. היא אפילו הגיעה לראות אותי נלחמת בחוג אמנויות הלחימה שלי וזאת מסירות אמיתית. אני עדיין מחפשת חבר או חברה הכי טובים ואם מישהו חושב שהוא מתאים - הוא יכול לפנות אליי בסנפצ'אט שלי "youngryaners". איחלנו בהצלחה לזוג הטרי ולחברה הנטושה בהמשך דרכם.

נתקלתם בעוד סיפורים מעניינים ברשת? ספרו לעדי רם בפייסבוק