פחות מחודש מאז הסרתו של עמוד הפייסבוק "סטטוסים מצייצים" המותג חוזר לרשת - הפעם עם אתר חדש. העמוד הפופולרי נסגר על ידי פייסבוק לאחר שמנהליו, אבי ועדי לן, נחשדו שפרסמו בו תוכן שיווקי סמוי, בניגוד לתנאי הקהילה של הרשת החברתית.

סטטוסים מצייצים, האתר
מתוך האתר החדש

בתגובה להתעקשותה של פייסבוק שלא להחזיר את האתר, לן פרסם בזמנו מכתב פתוח למנכ"לית פייסבוק ישראל בו כתב, בין היתר: "את מי בעצם אתם מענישים? לא ניתן לכם לחסל כך בשרירות לב את הדף של הישראלים. רוצים מלחמה? תקבלו". מאז הרוחות נרגעו, ואפילו הסטטוס המדובר של לן הוסר מהרשת, וכעת הסטטוסים מצייצים בצורה עצמאית, ובקרוב גם באפליקציה. 

לא ברור אם מדובר באותה רוח נקמה ישנה, או עניין של נוחות, אך האתר החדש יזכיר לכם מאוד את העיצוב של פייסבוק. בראש האתר מופיעה מעין תמונות שער (כמו זו שהיתה בעמוד המקורי), בצד ימין נמצאית תמונת פרופיל עם אותה ציפור כתומה ומתחת לכל זה - פיד עם גלילה אינסופית שמציג פוסטים של גולשים, הפעם עם לינק וקרדיט ראוי. 

ויקומו המלפפונים
סטטוסים מצייצים, האתר
למי הקרדיט? ליבגני או אבי לן?

עכשיו שלסטטוסים יש (שוב) אתר משלהם, יש להם גם תנאי שימוש משלהם שמעלים כמה סימני שאלה. אחד הסעיפים למשל אומר כי: "נטילת התכנים המופיעים בשירות יחשב הפרת זכויות יוצרים, ויעניק סעד כלפי הנוטל הן לשירות והן ליוצרי התכנים עצמם, כאילו מדובר היה בהפרת זכויות יוצרים על פי חוק". אם התוכן המוצג באתר הוא תוכן גולשים, למה יש לשלם פיצויים גם ללן עצמו?

בשלב זה באתר לא מופיעים באנרים אך מתנאי השימוש ניתן ללמוד שהמודל הכלכלי יתבסס כנראה שוב על תוכן שיווקי: "השירות עשוי לכלול כל מידע מסחרי או פרסומי מכל סוג שהוא. אולם אין לראות בכך המלצה או עידוד לרכישת המוצרים או השירותים הנזכרים בשירות. השירות לא יהיה אחראי לנכונות הנתונים המסחריים המופעים בו, ועליכם לבדקם באופן אישי".

מתוך האתר:


אבי לן לא היה זמין למסור את תגובתו.