קוראים לו גרגורי שלי (Chelli), ועל פי העיתון הנפוץ בצרפת, הליברסיון, הוא האקר אשדודי שפשוט משגע את המדינה, ובבעיקר את אתרי האינטרנט של העיתונים הגדולים במדינה, בהם ה"לה מונד". על פי החשד, ההאקר הישראלי החליט לתקוף את האתרים הללו, שבעיניו גילו עמדות פרו-פלשתינאיות בעקבות מבצע 'צוק איתן' ברצועת עזה.

הנער מכר טון סמים דרך האינטרנט (צילום: חדשות 2)
צילום: חדשות 2

שלי, כך נטען בדיווחים, הוא עולה חדש מצרפת שהיה חבר בליגה להגנה יהודית במדינה, ושמו עלה לא פעם כמי שהיה מעורב בתקיפת גורמים פלשתינאיים ומוסלמים שתקפו יהודים. מדובר בארגון יהודי רדיקלי שלא מהסס לתקוף מוסלמים או פעילים אנטישמיים שפוגעים ביהודים.

צפו: כך נראה הארגון היהודי בצרפת שלוקח את החוק לידיים

על פי הליברסיון, שלי חדר לאתרי החדשות, אתרי מפלגות השמאל או עמותות פלשתיניות, חסם אותם ושתל מסרים פרו-ישראליים. בין המסרים שהוא העלה נכתב, "תפסיקו עם השקרים שלכם על ישראל. לישראל יש את הזכות להגן על עצמה. יש לנו מדינה קטנה. החיילים שלנו מגנים על תושבי דרום הארץ מפני הטילים שיורים מעזה".

כחלק מפעילותו, שלי גם השתיל מאמר שכאילו נכתב על ידי חאלד משעל, ראש הלשכה המדינית של החמאס, ובו הוא הצדיק לכאורה רצח ישראליים. בעלי האתרים הגישו תלונה למשרד המשפטים הצרפתי נגד האקר כדי לאתר אותו ולהפסיק את פעילותו. בנוסף,הוא תקף גם אתרים ברומניה שהיו בעלי דעות פרו-פלשתינאיות וגם בהן השתיל את מסריו נגד מעשי החמאס - ובעד החלטת מדינת ישראל להגן על עצמה ועל תושביה.