לפעמים אנחנו רוצים לשלוח מייל "חד-פעמי", כזה שאחרי קריאה אחת על ידי הנמען/ים ימחק את עצמו. אבל בשירותי המייל הנפוצים אין אפשרות כזו. לאחרונה הציג אתר Delicious שירות חדש בשם Dmail, המאפשר ליצור מיילים שמוחקים את עצמם לאחר זמן מוגדר או בכל רגע בו תרצו. כרגע השירות מוצע חינם במסגרת בדיקות הבטא שלו, באמצעות תוסף לדפדפן הכרום.

כדי ליצור מיילים שמשמידים את עצמם, היכנסו לעמוד התוסף ולחצו על הכפתור הכחול ("הוסף ל-Chrome" או "Add to Chrome"). לאחר מכן אשרו את ההתקנה בתיבה הקופצת.

לאחר ההתקנה, אשרו את חיבור התוסף לחשבון הג'ימייל שלכם על ידי לחיצה על הכפתור הכחול בתחתית החלון הקופץ.

בעת כתיבת הודעה בג'ימייל יופיע סרגל Dmail מעל אפשרויות עיצוב הטקסט שבתחתית החלון (כרגע, בתיבות בעברית הוא מעוות ובלתי ניתן לשימוש, אך יש להניח שהדבר יסודר בקרוב, מאחר והתוסף מתעדכן כל הזמן וכבר זכה לממשק חדש לחלוטין לעומת זה המופיע באתר השירות). תוכלו להפעיל או לכבות אותו עבור כל הודעה ולבחור האם מועד ההשמדה העצמית שלה הוא אף פעם - כלומר: ידני, לאחר שעה, לאחר יום או לאחר שבוע. בסיום הכתיבה לוחצים כרגיל על כפתור השליחה הכחול.

לאחר השליחה, יקבל איש הקשר שלכם מייל עם הכותרת שבחרתם, ובו הודעה המפנה אותו לקריאת ההודעה באתר השירות. יש לציין כי הנמען לא צריך להיות משתמש של השירות.

כך נראית ההודעה בדפדפן:

כדי לצפות בהודעות ה-Dmail ולהשמיד הודעות עם מועד תפוגה ידני, לחצו על לוגו השירות בראש תיבת המייל.

בחרו בהודעה הרצויה ולחצו על הכפתור הוורוד כדי להשמיד אותה.

כך תיראה ההודעה בדפדפן של הנמען לאחר ההשמדה:

כאמור, כרגע מוצע השירות בחינם ומאפשר ליצור מיילים המשמידים את עצמם ללא הגבלה. בעתיד מתכוונת החברה לגבות תשלום חודשי לפחות על חלק מיכולות השירות, ביניהן כנראה יכולת למנוע העברה של מיילים מהנמען לגורם שלישי.

נדגיש כי השירות של דלישס אינו הראשון מסוג זה. שירותים אחרים כמו Vanishh (זו לא שגיאה) מציעים מיילים שמשמידים את עצמם כבר זמן מה. אך השירות החדש מצטיין בפשטותו ובהחלט ייתכן שיהפוך בעתיד לנפוץ מאוד.