בדנמרק הוגשו כתבי אישום נגד 1,005 אנשים, רובם המוחלט קטינים, על שיתוף פורנוגרפיית קטינים דרך מסנג'ר של פייסבוק, כך הודיעה המשטרה במדינה אתמול (ב').

לפי ההודעה, בשנה שעברה קיבלה פייסבוק דיווח ממשתמש בדנמרק על שני סרטוני וידאו ותמונה שקיבל דרך אפליקציית ההודעות שלה, ומציגים שני בני 15 מקיימים יחסי מין. החברה העבירה את הדיווח לרשויות בארה"ב, שהעבירו אותו לאינטרפול ומשם הוא עבר למשטרת דנמרק.

במשטרה הדנית החליטו לקחת את החקירה עד הסוף: הם בדקו את כל תולדות השיתופים של הסרטונים וחקרו את כל מי שהופיע ברשימה - קטינים בליווי הוריהם, ובגירים באופן עצמאי. לדברי המשטרה, חלק מהנחקרים שיתפו את הסרטונים והתמונה עם חברים בודדים, אך אחרים העבירו אותם למאות אנשים.

החוקר הראשי, סגן ניצב לַאוּ תוסן, אומר כי "לקחנו את התיק מאוד ברצינות, מאחר שיש לו השלכות חמורות למעורבים כאשר מופץ סוג כזה של חומר, וזה חייב להיעצר".

הרצינות הזו התבטאה בהגשת כתבי אישום נגד 1,001 איש בתחומי דנמרק, ועוד 4 אנשים הנמצאים מחוץ למדינה, כמו גם הפצת הסיפור ברשתות החברתיות לצד סרטון של המשטרה שקורא לקטינים לא לצלם את עצמם במצבים אינטימיים, לא לשתף צילומים כאלה ולא להפיץ אותם.

רב פקד פלמינג קיירסיד, מפקד מרכז הסייבר הלאומי במשטרה, אמר ש"התרשמנו כי צעירים בהחלט מודעים להשלכות של שיתוף חומר מסוג זה על הקורבנות. אבל אולי הם לא יודעים שזה לא חוקי ושהם עשויים לעמוד בפני הרשעה על הפצת פורנוגרפיית קטינים". לכן, בסרטון, מדגישה המשטרה כי כל שיתוף של סרטון מיני בהשתתפות קטינים - גם אם מדובר בעצמכם או בחברים - הוא עבירה פלילית שעלולה להביא להרשעה, עונש על תנאי של עד 20 ימי מאסר וכניסה למאגר עברייני המין ל-10 שנים, שמקשה על מציאת עבודה ועל קבלת ויזה למדינות כמו ארה"ב.