לימודי האנגלית מעולם לא נראו מיותרים יותר: אוניברסיטת אוקספורד, זו שהמילון שלה הוא ספר חובה לבגרות באנגלית, פרסמה אמש (ב') את מילת השנה שלה ל-2015 - וזו מילה שאין שום צורך בבגרות כדי ללמוד.

אימוג'י בוכה משמחה, דמעות צחוק
תתרגלו, אתם הולכים לראות אותו הרבה

אימוג'י "דמעות צחוק" נבחר על ידי האוניברסיטה, לטענתה, משום שהוא "המילה שמשקפת בצורה הטובה ביותר את האתוס, מצב הרוח והדברים שהעסיקו אותנו ב-2015". לפי המוסד המכובד, בנתונים שאספה עבורו מפתחת מקלדת המגע SwiftKey, שמכשירי אנדרואיד רבים מגיעים איתה, נראית נסיקה של פי שלושה בשימוש במילה "אימוג'י" בשנה החולפת, כאשר 20% מהאימוג'י שנשלחו בבריטניה ו-17% מאלה שנשלחו בארה"ב היו הפנים הבוכות מרוב צחוק. בשנה שעברה היה הסימן הזה רק 4% ו-7% מהאימוג'י שנשלחו על ידי משתמשי האפליקציה בשתי המדינות, בהתאמה.

מילים אחרות ש"העסיקו" אותנו ב-2015, לפי האוניברסיטה, הן "כלכלה שיתופית" (השאלה, מסירה או השכרה של רכוש דרך האינטרנט), "הם" (כהתייחסות לאדם בעל מיניות לא ברורה), "on fleek" (סלנג שמשמעותו משהו יפה, מושך), "חוסם פרסומות" (הדבר הזה שבגללו במאקו לא מרוויחים משכורות היי-טק), "פליט" (בדקנו, ההגדרה לא כוללת אנשים שהשתתפו בתוכניות טלוויזיה ובורחים ממצלמות), "Brexit" (כינוי לאיום של בריטניה להיפרד מהאיחוד האירופי), "הרשת האפלה" (אתרים שנגישים רק למי שיודע בדיוק איפה הם נמצאים) ו-"lumbersexual" (כינוי לגברים צעירים מגודלי-זקן הלובשים חולצות משובצות).

בשנה שעברה זכתה בתואר הנכסף המילה Vape - קיצור של Vaporize, שפירושה "אידוי" והיא משמשת ככינוי לסיגריות אלקטרוניות. ב-2013 היתה זו "סלפי", כמובן.

בבלוג האוניברסיטה צוין כי זו הפעם הראשונה בה היא בוחרת אימוג'י למילת השנה שלה. עם זאת, כבר לפני שנה פרסמה חברת המחקר האמריקאית Global Language Monitor הודעה לפיה המילה הנכתבת בעולם היא אמוג'י לב. חצי שנה לאחר מכן הודיעה אינסטגרם כי בקרב משתמשיה המלים המשומשות ביותר הן אימוג'י פרצוף צוחק, אימוג'י עם עיני לבבות ולב רגיל.