תמונה ברזולוציית 3.1 מיליארד מגה פיקסלים (צילום: דיוויד ברגמן)
3.1 מיליארד פיקסל בייבי (קליק לתמונה המלאה) | צילום: דיוויד ברגמן

בעולם שבו לכל טלפון חכם יש מצלמה מתקדמת ונוקיה אפילו השיקה את הסמארטפון PureView 808 עם מצלמת המפלצת בעלת חיישן של 41 מגה פיקסלים, הצלמים המקצועיים צריכים להתאמץ מאוד כדי להרשים.

הצלם דייוויד ברגמן קיבל את האתגר ויצר תמונת ענק ברזולוציה של 98,101 על 31,747 מגה פיקסלים, או במילים אחרותכ-3.1 מיליארד פיקסלים בסך הכל.

את התמונה הפנורמית ברגמן הרכיב מתוך 200 תמונות אחרות שצילם במשחק כדור-עף נשים בין ארה"ב לשוויץ, במסגרת משחקי אולימפיאדת לונדון 2012.

התמונה שזכתה להתארח באתר המגזין ספורטס אילוסטרייטד נראית במבט ראשוני כמו צילום מרוחק של מגרש  כדור-עף ממוצע. אבל רזולוציית מיליארדי הפיקסלים והטכניקה הפנורמית מאפשרת לעשות זום אימתני עד שהוא מגיע לצילום פנים של בן אדם בודד ואפילו כיתובים על מדי הנבחרת, כל זה בתמונה חדה ומדויקת, כאילו צולמה במרחק של סנטימטרים בודדים מהאובייקט.

מה שיכול להיות משעשע בתמונה הזו הוא שכל 200 הצילומים שמרכיבים אותה נעשו במשך 21 דקות מבלי שהיושבים בקהל ידעו שמתעדים אותם, בטח לא מקרוב כל כך. וכך, בצילום יש לא מעט רגעים אותנטיים של אנשים צועקים, מתעטשים ואפילו מחטטים באף. אם תרצו, תוכלו להתחבר לעמוד התמונה עם חשבון הפייסבוק שלכם, לתייג את עצמכם ואת החברים ולשתף איתם את הצילום.

>> התמונה הזאת תויגה 17 אלף פעמים בפייסבוק

>> וגם: פסל החירות נמס בגלל החום