גוגל מצנזרת? אנחנו נקדם!

אלו, הרשת החברתית שהחלה את דרכה כציפיבוז'י שכנגד פייסבוק והפכה עד מהרה ל"הר סיני", לא מצליחה להמריא למרות ההתחייבות שלא להתערב בתכנים המוצגים למשתמשיה ולא לנצל את פרטיהם למכירת פרסומות. אז איך מושכים קצת תשומת לב? פורנו!

שבוע NSFW ב-Ello
מתוך המייל של Ello למשתמשים

אמש (ב') קיבלו משתמשים שנרשמו לרשת החברתית ושכחו למחוק את עצמם מרשימת הדיוור שלה מייל, בו מכריזה החברה על מחאה מקורית נגד הזיגזג של גוגל לגבי הגישה לפורנו בבלוגים: חודש פורנוגרפיה.

"החלטנו לחגוג את חופש הביטוי ב-Ello בכך שנכריז על מרץ כחודש לא בטוח לעבודה", כתב צוות אלו למשתמשים, והוסיף כי "אי אפשר להגביל חלק מהתוכן מבלי להשפיע ממשית על חופש הביטוי לכולם".

הצוות הבטיח לקדם תכנים פורנוגרפיים שיעלו לפיד של הרשת החברתית הצעירה במהלך החודש, וציין כי משמתשים שאינם חפצים בתכנים למבוגרים בלבד על הפיד שלהם יכולים לכבות הצגת תכנים מסוג זה מעמוד ההגדרות האישי.

כתב בפייסבוק שהוא אתאיסט - השופט ביקש לערוף את ראשו

ראיף בדאווי, בלוגר סעודי שנשפט מלאסר ומלקות
ראיף בדאווי | צילום: מתוך דף הפייסבוק לשחרור בדאווי

הבלוגר הסעודי ראיף בדאווי, שנשפט ל-10 שנות מאסר, 1,000 מלכות וקנס של מיליון ריאל (מעט יותר ממיליון שקל) על כך שהודיע בפייסבוק כי הוא אתאיסט, עלול לעמוד בקרוב למשפט חוזר שבסופו יוטל עליו עונש חמור עוד יותר: עריפת ראש.

השבוע נכתב בפרופיל הפייסבוק הרשמי שלו, המתופעל על ידי אשתו, כי למשפחתו נודע על כוונת הרשויות לשפוט אותו מחדש, הפעם בעוון כפירה, שהעונש עליו בסעודיה הוא מוות בעריפת ראש. זאת לאחר שהשופט שהטיל על בדאווי את העונש הקודם דרש - וככל הנראה קיבל - סמכות לשפוט על פשעים שעונשם מוות.

האישה קוראת למנהיגים וגולשים ברחבי העולם לפעול בכל דרך אפשרית למען בדאווי ולהביא לשחרורו מהכלא הסעודי כדי שיוכל לעזוב את המדינה המוסלמית ולברוח לקנדה, אליה ברחו שאר בני משפחתו.

נכנסים לתמונה

אפל שחררה הלילה את גרסת הבטא הפומבית הראשונה למערכת ההפעלה OS X 10.10.3, הכוללת לראשונה את אפליקציית התמונות החדשה Photos. האפליקציה נועדה להחליף את iPhoto הישנה ולאפשר סנכרון טוב יותר של תמונות בין מחשבי מק למכשירים ניידים שלה בעזרת שירות הענן iCloud.

האפליקציה מאופיינת בממשק דומה מאוד לזה של מקבילתה מהאייפון והאייפד, סנכרון מהיר מולם ועריכה בסיסית של תמונות בקלות ובמהירות.

מערכת ההפעלה עם האפליקציה החדשה זמינה לבעלי מחשבי מקי שנרשמו לבדיקת גרסאות מוקדמות דרך חנות האפליקציות של אפל. בחודשים הקרובים היא צפויה לצאת בגרסה סופית לכל המשתמשים.