פחות מ-24 שעות לפתית הקלפיות ובליכוד ממשיכים במאמצים האחרונים לגייס עוד מצביעים. לאחרונה נחשפו משתמשים ישראלים רבים בפייסבוק לצ'אטבוט החכם של בנימין נתניהו, בוא הם מקבלים לכאורה הודעות אישיות מראש הממשלה, כחלק מקמפיין של המפלגה. בימים האחרונים החלו מנהלי הקמפיין להפיץ למתנדבים מספרי טלפון של ישראלים במטרה לשכנע אותם להצביע לליכוד.

"שלום לך, אני פונה אליך כי הסכמת להתנדב, להתקשר לאנשים ולשכנע אותם להצביע ליכוד. מעכשיו, ניתן לך את הטלפונים כאן דרך המסנג'ר, מוכן להתחיל לעשות טלפונים?", נכתב בצילומי מסך מתוך הצ'אט עם ראש הממשלה שהגיעו לידי NEXTER.

לאחר ההודעה מופיעה תיבה עליה נדרש המשתמש ללחוץ עם הכיתוב "אני מוכן להתחיל". הסכמתם? תקבלו תסריט קצר ולאחר מכן את מספרי טלפון באופן אקראי. "אני לא איש ליכוד ולא נתתי להם את המספר שלי", אמר לנו אחד מהאנשים שמספרו הופץ על ידי הצוות של ראש הממשלה.

פנינו לפייסבוק ישראל, שם מסרו לנו כי בעקבות פנייתנו הם פנו לצוות של ראש הממשלה והוסבר להם כי השימוש שהם עושים בבוט מפר את המדיניות של החברה לשימוש בבוט במסנג'ר. לדברי פייסבוק, הצוות של ראש הממשלה לא היה מודע לכך שמדובר בהפרה של מידיניות הרשת החברתית וציינו בפניהם כי הם יפסיקו את אופן השימוש הזה בצ'אט.

ומה המדיניות של פייסבוק אומרת? לדברי החברה, העובדה שבליכוד שולחים מספרי טלפון זה דווקא לא החלק שמפר את הכללים. האלמנט המפר הוא השידול. בפייסבוק ציינו כי פעולת האקטיבציה שמשדלת אנשים ומבקשת מהם להתקשר היא הפרה של כללי החברה.