אין תמונה
בעיירה מטייחים את האונס כי החשודים הם כוכבי נבחרת פוטבול של התיכון המקומי

עיירה קטנה באוהיו עומדת לאחרונה במרכזה של פרשה מכוערת במיוחד, שהובילה אפילו את קבוצת ההאקרים אנונימוס להתערב. בסטיובנוויל אוהיו, שבארה"ב, עיירה שמפורסמת בעיקר בזכות נבחרת הפוטבול בתיכון המקומי, התרחש באוגוסט האחרון אונס קבוצתי מזעזע בילדה בת 15. המקרה התרחש במסיבה של אחד הנערים מהתיכון, בו נערה מהעיירה הסמוכה, ככל הנראה סוממה ונאנסה במשך זמן ממושך על ידי כמה מתלמידי התיכון, כולל כמה מהכוכבים בקבוצת הפוטבול.

נקסטר גם בפייסבוק

אין תמונה
"היא מתה. הם השתינו עליה, איך אפשר לדעת שמישהו מת? כשמשתינים עליך"

הנערה וכמה עדים שהיו במקום טוענים כי היא נוצלה מינית ועברה התעללות, מעשים מגונים ואונס. נכון לעכשיו, שני נערים חשודים במעשה.

אך מה שמטריד במיוחד, אם הסיפור הזה לא היה מטריד עד כה, היא השתלשלות האירועים והמעשים שהתרחשו אחרי האונס באותה עיירה, אשר מתגלים לציבור דרך היסטוריית הרשת, ובעזרתם האדיבה של קבוצה בשם Knight Sec המשתייכת לליגת ההאקרים אנונימוס. הפרשה, שנחקרה על ידי הניו יורק טיימס במאמר מורחב, מתארת שורה של ניסיונות כיסוי והדחקה מפי אנשים בכירים בעירייה ובתיכון בו למדו החשודים באונס, זאת בגלל שמדובר כאמור בכוכבי הפוטבול של התיכון המקומי.

הסרטון המפליל שהופץ ביוטיוב

קבוצת ההאקרים אנונימוס, ששמה לעצמה למטרה להביא למעצרם של הנערים, חושפת כבר תקופה ארוכה מסמכים וראיות שקשורות לאירוע, אותם היא מלקטת מהרשת. לפני מספר ימים חברי הקבוצה העלו וידיאו מליל האונס, ובו נראים נערים הלומדים בתיכון מספרים בדיחות מזעזעות על אותה נערה במשך 12 דקות.

החומר לא קל לצפייה. הנה חלק מהדברים היותר קלים לעיכול שנאמרים בו: "היא מתה. הם השתינו עליה, איך אפשר לדעת שמישהו מת? כשמשתינים עליך", "היא כל כך אנוסה", "איבר מינה יבש יותר מהשמש".

 

 

האדם שנראה בסירטון הוא שחקן לשעבר של נבחרת הפוטבול בעיירה, אשר שחקניה חשודים במעשה. באותו הערב של הפרשה הוא גם צייץ בחשבון הטוויטר שלו - "שיר הערב - rape me של נירוונה" ו "יש אנשים שמגיע להם שישתינו עליהם".

אנשי אנונימוס לא הסתפקו בחשיפת ראיות והפצתן, הם ערכו תחקיר שלם וגילו כמה ממצאים מעניינים. אחד מהם מגלה ששלושה אנשים העידו תחת שבועה כי הם היו אלה שתיעדו את המעשה בווידיאו ופירסמו את התיעוד ברשת - כולם שוחררו לביתם.

חברי אנונימוס גם הקימו אתר ובו הם מקבצים ראיות נוספות מהמקרה במטרה להפסיק את מה שהם מכנים "טיוח של עיירה שלמה" ולהביא את האשמים לצדק. את כל עשרות האשמים שהיו נוכחים באותו מקרה. ככל שהזמן עובר, מתגלה פרשיה מזעזעת במיוחד שאנשי העיירה, שבה פוטבול הוא הגאווה הגדולה ביותר, עשו הכל בשביל למנוע פגיעה בנבחרת.

"אתם לא יכולים להסתיר את זה יותר. משכתם את תשומת הלב של הכוורת. אנחנו לא מוכנים לשבת ולצפות בנוחות כיצד חבורה של אנשים צעירים הופכים אונס למשחק או ספורט וכיצד הם מתחמקים מעונש. עיני העולם נשואות אליכם". נכתב בהצהרה של אנונימוס. את הממצאים שלהם ואת ההצהרה אנשי אנומינוס פרסמו באתר ששמו מתייחס לקבוצת הפוטבול המקומית.

>> האב חטף את הילדה מאמה, אנונימוס מנסים להחזירה

>> ההאקרים של אנונימוס תוקפים את ישראל: "חדלו מהטרור נגד הפלסטינים"