בטנזניה נעצרו לאחרונה חמישה אנשים בחשד שהפיצו הודעות נגד שלטונו של הנשיא ג'ון מגופולי ברשתות חברתיות, כך דיווח The Citizen.

אחד מחמשת העצורים, המטיף דניס מטגווא, נעצר בגלל הודעה ששלח בקבוצת וואטסאפ בשם "תנועת DSM 114U". בהודעה נכתב: "אני לא יודע מה עובר  לראש הממשלה בראש (...) הוא אפילו לא יודע להתנצל. אנחנו במצב הזה בגלל אדם אחד שמאמין שמה שהוא חושב תמיד נכון (...) הוא צריך להבין שלטינה אין מקום בפוליטיקה והאופוזיציה היא לא אויב (...) הוא צריך ללמוד להתחרות באופוזיציה על בסיס ויכוח, לא כוח".

ארבעה אזרחים נוספים - דניס טמו, סולימן נאסורו, שאקירה מאקאמה וג'ומא מטאטו - נעצרו בגלל ששיתפו הודעה שהועלתה לפייסבוק ולפיה "בזמן שהמשטרה מתכוננת למלחמה באופוזיציה, פושעים מתכוננים לפשעים אמיתיים" - חלקם בפייסבוק וחלקם בוואטסאפ.

כל אחד מהחמישה הובא בנפרד בפני בית הדין וכולם כפרו באשמה של שיתוף שקרים ופגיעה בשלטון. כולם שוחררו בערבות.

אך החוק שאיפשר את מעצרם מכה גלים במדינה האפריקאית ומחוצה לה. לפי סוכנות הידיעות רויטרס, בתחילת השנה ביטל "תאגיד הסיוע מילניום", אחד מגופי הסיוע של הממשל האמריקאי, תרומה של חצי מיליארד דולר לטנזניה. הסיבה שנמסרה היתה החוק שאוסר הפצת "מידע (...) כוזב, שקרי, מטעה או לא מדויק", לפי דיווח של Quartz. החוק הועלה לראשונה ב-2010 ואושר מאוחר יותר. התאגיד מסר כי טנזניה "בחרה בדפוס פעולה שאינו עומד בקנה אחד עם דרישות הזכאות (לסיוע) של התאגיד".