אתר פורנו מבוסס מצלמות רשת משגע בימים האחרונים כתבי טכנולוגיה בעולם - הוא מבטיח למצוא דוגמנים שדומים לכם או לכל מי שאתם מכירים - כדי שתוכלו לראות אותם ערומים, או מבצעים כל מיני מעשים מיניים מול המצלמה תמורת תשלום.

האתר מגה-קאמס השיק שירות שמבוסס על טכנולוגיית זיהוי פנים. הגולשים מעלים תמונות של מישהי או מישהו שבדרך כלל לא מתפשטים מול מצלמה או תמונות של עצמם, כדי להגשים את הפנטזיה של לצפות בהם. הגולשים מתבקשים להכניס את האימייל שלהם לאתר הפורנו, ולאחר זמן מה מתקבלת הודעה ובה קישור לעמודים שבהם אפשר לצפות באותם "כפילים" בשידורי רשת זימתיים, בשעות שבהם הם פעילים. 

"אנשים צופים בבת של השכן כל הזמן", אמר דובר מטעם החברה לאתר The Verge בנסיון להסביר למה השירות שלהם בכלל לא מחריד, "אם הם לא משתמשים בזה, הם פשוט מקליקים ומקליקים עד שהם מוצאים את כפילת הפורנו. אנחנו הופכים את החיפוש לקל יותר".

במגה-קאמס מבטיחים כי לא ישמרו את התמונות שהגולשים מעלים, והן יימחקו כעבור 24 שעות, אחרי שנמצאו ה"כפילים". בכל מקרה, התמונה והתוצאות של הכפילים יהיה זמינים רק ליממה, ואחרי זה ייעלמו מהאתר.

דומה? ובכן, לא

לא ברור באיזו טכנולוגיה של זיהוי פנים עושים שימוש באתר, ומה המגוון של אנשים שנרשמו לאתר בשביל להתפשט מול מצלמה, אבל התוצאות לא משהו. גם כתבי הטכנולוגיה שניסו את זה על עצמם לא הגיעו לתוצאות מרשימות, או בכלל דומות.

גם אנחנו הזנו תמונות של דוגמניות ידועות ושחקנים ישראלים מאוד מובילים, והאתר לא הצליח למצוא מישהו שדומה (גם לפני הטשטוש שלנו) ביותר מ-40 אחוז, לפי החישוב של האתר. וגם 40 האחוזים הללו של דמיון כללו את העובדה שמי שהכנסנו את התמונה שלו ושלה, והדוגמנים שנמצאו - ובכן, הם גם בני אנוש.