מכירים את זה שאתם יושבים עם כל החברים והמשפחה או עושים כל דבר אחר בסביבת אנשים - ומתעסקים בטלפון הנייד שלכם? קמפיין חדש קורא לנו להניח לטלפונים ולאינטרנט ליום אחד בלבד - שי נצר, מיוזמי הדיאטה הדיגיטלית שמובילה את הקמפיין בישראל, הגיע לתוכנית הבוקר של קשת והסביר במה מדובר

ליום ההתנתקות הזה קוראים "יום לא דיגיטלי",והוא יתקיים בפועל ב-7 במרץ, מהשקיעה ביום שישי ועד השקיעה ביום שבת. המיזם הישראלי יועבר בשיתוף עם מקבילו האמריקאי The Naional Day Of Unplugging - שקיים שם כבר שלוש שנים בארה"ב.  

כפי שברור מהשם שלו, "יום לא דיגיטלי", ינסה להביא לצמצום בשימוש בטכנולוגיה - ממש כמו שעושים בדיאטה עם האוכל (או לפחות במשמעותה הקלאסית של דיאטה). ואיך יעזור לנו יום אחד בלבד ללא הגאדג'טים מסביב? נצר מסביר כי הקמפיין מנסה לעורר מודעות לבעיית השימוש המוגזם בטכנולוגיה, והתלותיות באופן שבו אנחנו מנהלים את חיינו לצידה: "מטרת הקמפיין היא לגרום לאנשים לבלות עם חברים שחשובים להם, כמו שהיו עושים פעם - לפני השתלטותם של מסכי המגע על חיינו". 

וכדי שכל הההתנתקות הזו לא תהיה משעממת מידי, מארגן נצר גם פעילות חברתית מיוחדת - שבשיאה המשתתפים יגיעו להופעה חינמית של אמנים ישראליים מוכרים, וזו תתקיים במיקום סודי אותו יגלו המתנתקים דרך פייסבוק. 

עוד סיפורים, סרטונים ותמונות בפייסבוק של NEXTER