האינטרנט עומד להפוך בקרוב להרבה פחות מעיק, בזכות גוגל. החברה הודיעה אתמול (ד') על שורה חדשה של צעדים שהיא עומדת לנקוט כדי למנוע כמה מהמטרדים הגדולים בגלישה ברשת.

הצעד הראשון הוא חסימת הפניות אוטומטיות של המשתמש מהדף בו הוא נמצא לדף אחר מבלי שביקש זאת על ידי תוכן מוטמע. במילים אחרות: כרום יחסום מעבר לדף חדש על ידי תכנים מאתרים חיצוניים שמשולבים בדף (בשפה מקצועית: iframe), אלא אם המשתמש לחץ עליהם.

הצעד השני הוא חסימה של קישור עם פעולה כפולה, שגורם לתוכן מסוים להיפתח בלשונית חדשה במקביל להפניית הלשונית המקורית ממנה מגיע הגולש לאתר אחר. לדברי גוגל "זה (נועד להיות) מעקף של חוסם הפרסומות בכרום".

הצעד השלישי יהיה חסימה של "לכידת קליקים" - תכונה שמאפשרת ליוצרי אתרים לגרום לפתיחת קישורים כאשר המשתמש לחץ על כפתור דמוי "פליי", או אפילו רק ניסה לסמן תוכן מעניין באתר בו הוא גולש או לחץ על ה-X של פרסומת צפה שמוצגת על גבי התוכן.

"1 מכל 5 דיווחים שמגיעים אלינו ממשתמשי כרום במחשב מזכירים שנתקלו בסוג כלשהו של תוכן בלתי רצוי", כתב מנהל המוצר, ראיין שון. "ההגנות הללו ישפרו באופן משמעותי את חוויות הגלישה של המשתמשים".

השינויים האלה צפויים לקרות ב-2018, ולהצטרף לצעדים הקודמים שהציגה השנה גוגל לשיפור הגשילה: חוסם חלונות קופצים מובנה בדפדפן ומניעת ניגון אוטומטי של וידאו אלא אם הוא מושתק או שהמשתמש לחץ על נקודה כלשהי בעמוד.