כפתור ה-X נחשב לאחד הדברים הסופיים ביותר בעולם – סוג חדש של "ניפרד כידידים". אבל בקצב הגלישה של רובנו באינטרנט, קורה לא פעם שאנחנו מוצאים את עצמנו מתחרטים על היציאה הפזיזה אחרי כמה שניות או דקות. זה קורה בדרך כלל כשאנחנו רוצים להראות למישהוא בסביבה את מה שכרגע סגרנו או שפתאום נתקלנו במשהוא שגרם לנו לרצות לקרוא שוב את מה שקודם רק רפרפנו עליו במהירות.

מסתבר שאפשר לחסוך את החפירה בהיסטוריית הגלישה ולשחזר לשוניות סגורות בקלות. לא חשוב באיזה דפדפן אתם משתמשים או באיזו גרסא של חלונות – או אפילו מק – אתם עובדים, יש קיצור דרך אחד שיפתח לכם את הלשוניות האחרונות שסגרתם בכל דפדפן מלבד ספארי:

Ctrl+Shift+T, או במקלדת של אפל Command+Shift+T.

בדפדפים הנפוצים אפשר אפילו לצפות ברשימת הלשוניות האחרונות שסגרתם ולפתוח את זו שאתם מחפשים.

באינטרנט אקספלורר*:

לחצו על הכפתור הימני של העכבר כאשר הוא נמצא על אחת הלשוניות הפתוחות, הזיזו אותו אל Recently Cloed Tabs (או "לשוניות שנסגרו לאחרונה") והקליקו על הלשונית שברצונכם לשחזר.

בפיירפוקס:

לחצו על כפתור התפריט בקצה העליון (שמאלי בעברית, ימני באנגלית) של המסך, לכו ל"היסטוריה" (History), "לשוניות שנסגרו לאחרונה" (Last closed tabs) ובחרו בלשונית הרצויה מהרשימה או באפשרות "שחזר את כל הלשוניות" (Restore all tabs).

בגוגל כרום:

לחצו על כפתור התפריט (שלושת הקווים) בפינה העליונה (ימנית בממשק האנגלי, שמאלי בעברי). הורידו את העכבר לאפשרות Recent Tabs ("לשוניות אחרונות") ובחרו את הלשונית המבוקשת.

אם סגרתם בטעות את חלון הדפדפן כולו – גם את הטעות הזו אתם יכולים לתקן. בחלק מהדפדפנים ניתן לשחזר חלונות אחרונים וברובם אפשר להגדיר שבכל פתיחה של הדפדפן תחזרו למצב האחרון בו הייתם, עם כל האתרים שהיו פתוחים.

באינטרנט אקספלורר:

פתחו את הדפדפן או לשונית חדשה בחלון פתוח שלו. בתחתית ממשק הלשונית החדשה, בחרו באפשרות Reopen last session.

בפיירפוקס:

לחצו על כפתור התפריט בקצה העליון (שמאלי בעברית, ימני באנגלית) של המסך, לכו ל"אפשרויות" (Options) ולחצו על "אפשרויות" (Options).

בחלון שייפתח, בלשונית "כללי" (General), פתחו את תפריט "כאשר Firefox מופעל" (When Firefox starts), בחרו ב"הצג את החלונות והלשוניות שלי מהפעם האחרונה" (Show my last windows and tabs) ולחצו על "אישור" (OK).

בכרום:

לחצו על כפתור התפריט ובחרו ב-Settings ("הגדרות").

בחלון שייפתח, סמנו את האפשרות Continue where I left off ("המשך מהיכן שהפסקתי"). מעכשיו בכל כניסה לדפדפן ייפתחו לכם כל הלשוניות שהיו שם כשסגרתם אותו.

*) כל ההתייחסויות לאקספלורר הן לגרסא 9 ומעלה. אם אתם משתמשים בגרסא ישנה יותר – שדרגו או החליפו דפדפן מייד.