דז'וחר צרנייב (19), האח הצעיר החשוד בפיגוע במרתון בוסטון וזה שנשאר בחיים, היה גם צייצן ובלוגר. זאת לפני האירועים הקשים בהם היה מעורב.

עכשיו, כשהוא שוכב בבית החולים אחרי שאיבד את קולו במצוד אחריו, צרנייב יכול להתנחם בעובדה שאמנם הוא צפוי לקבל כנראה עונש קשה במיוחד, אבל יש מספיק אנשים שמאמינים שהוא חף מפשע. למה? כי הוא חתיך.

דז'וחר צרנייב
"לא יכול להיות שהוא מחבל. הוא חתיך מדי". תמונה מטאמבלר המעריצים של דז'וחר צרנייב

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

אם זה נשמע לכם מוזר (וזה מוזר), בידקו בעצמכם. ההאשטאג freejahar יוביל אתכם בטוויטר ובטאמבלר לעולם שלם של אנשים שמאמינים שצרנייב חף מפשע. תמצאו שם גם הרבה מאוד תאוריות קונספרציה שונות ומשונות. אבל מה שמפתיע הפעם זה שמה שצרנייב השאיר אחריו ברשת מצליח לשכנע הרבה מאוד צעירים כי מדובר בסך הכל בצעיר אמריקאי משועמם שרק רצה להתמסטל כל היום ולצייץ על זה, ולא במחבל מסוכן.

בואו לפייסבוק של נקסטר

כמה בנות בטאמבלר לקחו את זה צעד אחד קדימה. בין לבין ניתן למצוא דפים הקוראים לשיחרורו של המחבל: "אנחנו שומרים על התקווה" כותבת "מעריצה" אחת, "אין לילה שבו אני לא חושבת עליך ועל מה שעשו לך", מצהירה גרופית נוספת. נערה אחרת מספרת שלא יכול להיות שהוא מחבל מאחר והוא "חתיך מדי".

דז'וחר צרנייב
"צדק למען דז'וחר - המשיכו לקוות"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

מעריצים אחרים של צרנייב אפילו פירסמו את הסרטון שמופיע בהמשך שמטרתו להוכיח שהוא בסך הכל ילד אמריקאי רגיל. בסרטון ניתן לראות את חייו לפני הפיגוע: כשהוא נהג לצייץ מילים של שירים ולהצטלם עם אוזניות כמו צעיר טיפוסי.

מיכוון שצרנייב אינו נופל להגדרה הסטראוטיפית של מחבלים כפי שצעירים אמריקאים מכירים, חלקם מסרבים להאמין שאכן מישהו כזה מסוגל לבצע פיגוע. כמובן שכל התאוריות האלה לא עוברות את מבחן המציאות. 

 

>> משחק שערורייתי: לשרוד בין פצועים ומתים במרתון בוסטון