אם אתם לא מכירים את בן זיני וטיילור, רז ספני או אנה זק תשאלו את הילדים שלכם, שיושבים שעות ביוטיוב וצופים בכוכבים האלה. האוניברסיטה הפתוחה - לא פחות - פתחה קורס להתמחות כמנהלי ומפיקי ערוצי יוטיוב.

הזמנו לאולפן נקסט את מורן זר קצנשטיין, מייסדת "yyy" בית הספר למקצועות היוטיוב, וכוכבת הרשת אור יעקב, שהשבוע גם נבחרה על ידי גוגל כיוטיוברית של השנה.

אז מה לומדים בקורס? "לומדים לנהל איך לנהל ולהפיק ערוצי יוטיוב. כשאור התחילה היא למדה לעשות את זה בעצמה", אומרת קצנשטיין. "אבל אם היום אתה תרצה לפתוח ערוץ יוטיוב, יש לך את העבודה שלך, את העבודה היומית שלך, ואתה צריך מישהו שיעשה את זה בשבילך. ואין היום את המקצוע הזה. זה בית ספר שמלמד אותך לנהל ולהפיק ערוצי יוטיוב"

תגידי, זה מתאים לאוניברסיטה? "כל הזמן מדברים על מקצועות העולם החדש וזה לגמרי זה. זה המקצוע של המחר כמו שהיום נראה לנו מובן מאליו שיש מנהלת סושיאל ומישהי עושה אינסטגרם ופייסבוק, אבל אין אנשים שיודעים לעשות יוטיוב", מסבירה קצנשטיין.

מה בתוכנית הלימודים? "זה מתחלק לשניים. אנחנו לומדים לצלם, לערוך ולהפיק. אבל הכי חשוב זה להכיר את הפלטפורמה, להבין איך האלגוריתם עובד ואיך לספר סיפור ביוטיוב".

איזה כלי שימושי את יכולה לתת לנו מהקורס? "לדוגמה התמונה של הסרטון. אתה נכנס ליוטיוב ורואה מלא סרטונים, למה שדווקא תקליק עליי?", מסבירה היוטיוברית אור יעקב. "אני צריכה שתהיה לי תמונה ממש טובה, משהו שמזוהה איתי. תמונה טובה זו תמונה מושכת עם שפה ייחודית שלי".

ואתגרנו את אור עם בחינה קצרה - צפו בקטע המלא.