סרטון הכרזת העצמאות המפורסם, שבו בן גוריון אומר "אנחנו מכריזים בזאת על הקמת מדינה יהודית בארץ ישראל" עבר שחזור דיגיטלי של תמונה וצליל, ומתפרסם לכבוד יום העצמאות ה-71.

הפקת השחזור נעשתה עלי ידי הארכיון הישראלי לסרטים, סינמטק ירושלים, מאיר רוסו, הילה אברהם, ד"ר נועה רגב בשיתוף פעולה עם ארכיון המדינה. על פי המשחזרים, הצילומים נלקחו מעותק של הסרט "בא היום" שעשה שימוש בחומרי המקור שצולמו על ידי נתן ולאה אקסלרוד (מיוצרי הקולנוע הראשונים בישראל) - באדיבות ארכיון שפילברג שבאוניברסיטה העברית וטופלה עלי ידי אולפני אופוס- עידו קרילה.

קובץ השמע נלקח בנפרד - מארכיון הצליל של הספרייה הלאומית באדיבות גילה פלאם וגילי שטיין, וטופל על ידי מיכאל גורביץ. הסרט והצליל נערכו ביחד לסרטון המשוחזר. ככה, אגב, נראה הסרטון לפני השחזור:

סינמטק ירושלים שפירסם את הסרטון המשוחזר, הודיע כי הוא פותח את אוצרות ארכיון הסרטים הישראלי לציבור, ומאפשר הצצה נדירה לעשרות אלפי כותרים, מ-1896 ועד היום, בינהם: סרט נדיר של חברת ההפקה של תומס אדיסון המראה את יפו בשנת 1903; עדלאידע בתל-אביב בשנת 1937; חגיגת חנוכה עם יפה ירקוני בשנת 1953; ראש העיר דיזנגוף רכוב על סוס בשנת 1934; אלברט איינשטיין בצילומים ביתיים שטרם נראו, ועוד אלפי פריטים.

עד שנת 2021 עתיד להסתיים שלב הקמת פרויקט הארכיון הדיגיטלי של הקולנוע הישראלי, ויהיה אפשר לצפות בסרטים דרך האינטרנט.