במשך 35 דקות שודר באינטרנט ללא הפרעה הפיגוע בעיר האלה שבגרמניה, עד שהופסק. בפיגוע נרצחו שני אנשים ושני אנשים נפצעו. היורים ניסו להתפרץ לבית כנסת בזמן תפילות כיפור כדי לפגוע בעוד אנשים, אך לא הצליחו לעבור את הדלת.

5 אנשים בלבד צפו בשידור בזמן אמת, אך לפי דיווחים עוד 2,200 אנשים צפו בו לאחר שהשידור נפסק, ולפני שהוסר מהרשת. אך עותקים שלו עדיין מסתובבים ברשתות חברתיות, ובמיוחד בטלגרם, שם יותר קשה לפקח על תכנים. לפי ניתוח אחד, הסרטון הופץ בטלגרם יותר מ-15,000 פעם נכון לאתמול. לפי NBC הסרטון הופץ גם בערוצי טלגרם של "עליונות לבנה" לעשרות אלפי צופים, ומשם הם יכולים להמשיך ולהפיץ אותו הלאה.

אחד היורים הצמיד מצלמה לראשו, ושידר את הפיגוע באתר טוויץ' של אמזון. האתר מיועד לגיימרים שמשדרים את עצמם משחקים במשחקי מחשב שונים. בסרטון אפשר לראות אותו רוצח שני אנשים, מתבטא נגד יהודים ("שורש כל הבעיות" ונגד פמיניזם ("הסיבה לירידה בילודה במבערב שמארח הגירה המונית") ומפיץ מסרים של הכחשת שואה - אמר "אני חושב שהשואה לא קרתה מעולם".

חברת טוויץ' הגיבה למעשים בסדרה של ציוצים בחשבון הטוויטר שלה. "אנחנו עצובים ובהלם מהטרגדיה שהתרחשה היום בגרמניה, ושולחים את תנחומינו לכל מי שנפגע. יש לנו אפס-סובלנות לפעילות שנאה, וכל מעשה אלימות מטופל ברצינות". בטוויץ' אומרים שפעלו בבהילות להסיר את התוכן ויחסמו כל נסיון לפרסם מחדש את עותקים נוספים, וכי ישתפו מידע על הסרטון עם חברות אחרות כדי שאלה יוכלו לחסום אותו. כלומר, זה אמור למנוע מהסרטון לצוץ בפייסבוק, יוטיוב, אינסטגרם, רדיט, טוויטר ואתרים נוספים - ולהימחק אוטומטית ברגע שהוא יעלה.


החשבון נפתח לפני חודשיים בלבד, על פי הבדיקה שעשתה טוויץ', והרוצח ניסה לפתוח אותו פעם אחת בלבד ולשדר לפני כן. כלומר הוא ככל הנראה תכנן מראש לשדר את הפיגוע. בחברה עוד אומרים כי הוא לא הופץ באף אחד ממנגנוני ההמלצות שלהם, אלא נשלח על ידי גולשים באמצעות אפליקציות צ'ט שונות.