איגוד האינטרנט הישראלי עלה אמש (ש') בקמפיין חדש תחת הכותרת "אל תשתפו, אל תשתתפו". מטרת הקמפיין להילחם בהתבטאויות פוגעניות ברשת ולהעלות את המודעות למרכז לאינטרנט בטוח שהוא מפעיל מסייע לנפגעי אלימות ברשת.

במסגרת הקמפיין, שמבוסס על טרנד שהחל בתוכנית לילה אמריקאית, הצטלמו ידוענים מקומיים כשהם מקריאים תגובות שטניות שנכתבו עליהם ברשת, בלי שהוכנו מראש לתכנים. בין המפורסמים שהתנדבו לצלוב את עצמם באופן וירטואלי נכללים פנינה רוזנבלום, רני רהב, גל אוחובסקי, חן טל, נאור אורמיה, קותי סבג, איל שני ועוד.

רוב המפורסמים, כפי שניתן לראות בסרטון, בעיקר מגלגלים עיניים, אך על פניהם של כמה מהם אפשר לראות פגיעה ממשית. המסר הוא שאם מפורסמים, שוודאי רגילים לעניין, לא מצליחים להתעלם מתגובות כאלה - אנשים רגילים, ובמיוחד ילדים, לא יכולים לעשות זאת.

האיגוד ציין כי "במהלך שנת 2014 התקבלו במרכז לאינטרנט בטוח 2,395 פניות שקיבלו מענה אישי ועוד 25,294 גולשים ביקרו באתר. כ-50% מהפניות עוסקות בפגיעות בילדים ובני נוער וה-50% האחרות עוסקות בפגיעות בגולשים מבוגרים אשר גם הם נפגעים ברשת. הפניות השכיחות ביותר לגבי אלימות ברשת הן הפצות תמונות פוגעניות, התחזות והשתלטות על דפי פייסבוק והפצת פוסטים פוגעניים באפליקציית סיקרט ובפייסבוק".

כמו כן, פרסם האיגוד תוצאות של פעילויות שערך במהלך השנה החולפת בקרב בני נוער, שסיפרו כי הדבר שהכי מפחיד אותם ברשת הוא "חרם חברתי ומידור מקבוצות פייסבוק/ווטסאפ" - יותר מאשר פדופיליה או אבדן פרטיות. האיגוד מציין כי "לפי המועצה לשלום הילד, 45% מהילדים בגיל 10-17 דיווחו שנפגעו מאלימות מילולית ברשת" ו"מרבית הילדים (77%) מעולם לא סיפרו לאיש על היותם קורבנות לאלימות באינטרנט".

המרכז לאינטרנט בטוח זמין בטלפון 03-9700911 ובכתובת safe.org.il.