מחקר חדש חושף: למשתמשי הדפדפן אינטרנט אקספלורר, מבית מיקרוסופט, במיוחד בגרסאות הישנות שלו יש מנת משכל (IQ) נמוכה במיוחד. 

המחקר נערך על ידי חברת מחקרים קנדית Aptiquant שבדקה מעל 100 אלף נסקרים מעל גיל 16 שחולקו לקבוצות לפי דפדפן האינטרנט בו הם משתמשים.

הממצאים העלו כי האיי קיו הממוצע של משתמשי אינטרנט אקספלורר 6 הגיע בקושי ל-80 נקודות, חובבי פיירפוקס וכרום קיבלו ציונים גבוהים יותר ב-30 נקודות (ציון של 110 בממוצע).

משתמשי הדפדפנים אופרה וקמינו קיבלו את התוצאות הטובות ביותר והם בעלי מנת המשכל הגבוהה ביותר מבין הנסקרים, עם מעל 120 נקודות בממוצע. נזכיר גם כי מנת המשכל הנחשבת לממוצעת היא 100 עם סטיית תקן של 15. 

חשוב לציין גם כי במחקר זהה שנעשה בשנת 2006, תוצאות ה-IQ של משתמשי אקספלורר 6 היו גבוהות יותר, כמו כן נמצא כי ככל שגרסת הדפדפן היתה חדשה יותר כך התוצאות עלו במקביל.

הדפדפן אינטרנט אקספלורר 6 שהושק בשנת 2001 נחשב לאחד השנואים ביותר בקרב מתכנתים וידוע לשמצה באיטיותו, בבאגים ובעיות האבטחה שלו, כמו גם באי התאמתו לסטנדרטים של האינטרנט  הן בתקופת השקתו והן כיום.

בטבלה הבאה ניתן לראות את כל התוצאות וגם את ההבדלים ביחס לשנת 2006: 

אין תמונה
חלוקה לפי תוצאות האיי קיו (עמודה אדומה: שנת 2011, כחולה שנת 2006)

עדכון 4.8.11  

בעקבות פרסום המחקר אנשים וגופים רבים החלו לבדוק את הנאמר בו, בעיקר בגלל הממצאים המסקרנים והבלתי שגרתיים. 

בסופו של דבר התגלה כי מדובר במתיחה ובאתר פורסמה הודעת הבהרה: "המחקר היה מתיחה, חברה בשם AptiQuant לא קיימת, ומחקר כזה מעולם לא נעשה". 

>> פייסבוק החליטה לא להסיר דפים של מכחישי שואה

>> וגם: זוג התחתן דרך טלפון נייד - וזה חוקי