בכיר בגוגל: אפשר להגיע לגיל 500

עד איזה גיל נראה לכם שתחיו? לפי ביל מריס (40), נשיא קרן ההשקעות של גוגל, אתם כנראה לא קרובים אפילו לאמת. בראין למגזין בלומברג מארקטס שפורסם היום (ב') הוא טוען כי ממש בשנים הקרובות תושג פריצת דרך שתאפשר לנו לחיות מאות שנים.

אין גיל לאהבה
החיים עוד לפניכם | צילום: חדשות 2

"אם אתה שואל אותי היום, האם ניתן להגיע לגיל 500, התשובה היא כן. יש לנו למעשה את הכלים במדעי החיים להשיג כל דבר שתעיז לדמיין", הוא אומר. "אני רק מקווה לחיות מספיק זמן כדי לא למות".

הגיל הסמלי 500 נבחר בהשראת כותרת ספרו של ריי קורצווייל, עתידן שגויס לפני כשנתיים לגוגל כאשר החברה החלה לפעול בתחומי מחקר הקשורים לשימוש בטכנולוגיות מתקדמות לשינוי אופי החיים. לפי החזון של קורצווייל, עד 2045 יעלה קצב פיתוח הטכנולוגיה עד כדי כך שהאדם לא יוכל יותר לשלוט בהן. בשלב זה נוכל, לדעתו, להתאחד עם המחשבים בעזרת ננו-טכנולוגיה ולהפוך לבני-אלמוות, או לפחות קרוב לכך.

ובחזרה למציאות: כרגע משקיעים בקרן גוגל וונצ'רז בעיקר במחקר לריפוי מחלות כגון סרטן. השנה תשקיע הקרן סך מצטבר של כחצי מיליארד דולר, רובם בחברות המפתחות תחומים כמו החלפת תאים סרטניים על ידי שימוש בתאי גזע.

אם אתה לא יכול לנצח: אמזון פתחה חנות אצל המתחרה שלה

אתר הקניות האמריקאי אמזון ביצע צעד נואש ופתח חנות אינטרנטית בתוך אתר ששייך למתחרה הגדולה ביותר שלו, עליבבא. המשמעות היא שאחוז מסוים מהרווחים על כל קנייה בחנות של אמזון ייכנס ישירות לכיסה של היריבה הסינית, שהונפקה לאחרונה בבורסה וכבר שווה יותר מאמזון ואיביי יחד.

החנות החדשה נמצאת באתר האינטרנט Tmall של הענקית הסינית, הפונה לקהל הביתי שלה במדינה המאוכלסת בעולם. לפי הדיווחים, פתיחת החנות בוצעה בניסיון לעקוף את הקשיים של החברה האמריקאית להתחרות בשוק הסיני, עקב מגבלות ממשלתיות המוטלות על חברות זרות. ככל הנראה, החברה מתכננת להתחרות בעליבבא באמצעות אתר אחר בהמשך.

גיבוי פלוס מינוס

מאז שהשתנו חיינו (אבל ממש לא באמת) עם ההודעה של גוגל על פיצול גוגל+ לשירותים שונים, שאלו את עצמם מעט האנשים שאיכפת להם מה יקרה עם גיבוי התמונות במכשירי אנדרואיד, שבמשך 3 השנים האחרונות היה כבול לרשת החברתית הכושלת.

תשובה אפשרית התגלתה בסוף השבוע על ידי אתר Android Police, שמצא בעדכון חדש של אפליקציית Google Drive רמזים לכך שבקרוב יהפוך שירות הענן של גוגל לאמצעי גיבוי התמונות של הסמארטפונים שלה. בכך תיישר גוגל קו עם המתחרות אפל ומיקרוסופט, שבסמארטפונים שלהן זה עבד כך מהיום הראשון.