מלחמת גולשים מתנהלת במהלך היום בערך על הרוצח סמיר קונטאר בוויקיפדיה העברית. מאז נודע הבוקר על ההתנקשות בקונטאר, שבוצעה לטענת חיזבאללה על ידי צה"ל, נערך הערך יותר מ-70 פעמים, ובחלקן נשתלו בו קללות והתלהמויות.

קצת לאחר אחת בצהריים, למשל, כתב גולש במשפט הפתיחה של הערך כי תעתיק שמו המדויק של קונטאר מערבית הוא "סמיר אלקנטאר הבן בן זונה כושילאחותו". העריכה הוסרה במהירות - תוך דקה בלבד.

בארבע וחצי אחר הצהריים נכתב בפסקה על ההתנקשות בו כי "בתקיפה זו נהרג קונטאר הבן בליעל". גם הפעם הוסרה העריכה תוך דקה.

ברבע לשש בערב הצליח גולש להחדיר שוב קללות למשפט הפתיחה של הערך: "הכלב סוף סוף מת אמן המשפחה שלו ימותו", נכתב במשפט הפתיחה של הערך. הפעם החזיקה העריכה 7 דקות לפני שתוקנה על ידי עורך אחר, שכתב בהערות "מה קורה היום?".

נציין כי אין זו הפעם הראשונה בה מתנהלות מלחמות עורכים סביב ערכים בעלי ערך (כן, אנחנו יודעים שהשורש הזה חוזר יותר מדי בכתבות כאלה) בוויקיפדיה. בעבר נלחמו הוויקיפדים על מצבו הבריאותי של ספי ריבלין ז"למעמדה של הטניסאית שחר פאר וזהותה המינית הרטרואקטיבית של קייטלין ג'נר. כמובן שבכל המקרים מיהרו עורכים קבועים באנציקלופדיה הפתוחה לתקן כל עיוות מכוון, אך לעתים זה לוקח זמן ובמקרים קיצוניים העורכים הקבועים עצמם אינם מסכימים איזה שינוי ראוי ואיזה לא.

ויקימדיה ישראל, האחראית על אתר ויקיפדיה העברי, העדיפה שלא להגיב לכתבה. נזכיר שבעבר הדגישה בפנינו הקרן כי האנציקלופדיה הפתוחה מסתמכת על ההנחה שכאשר כל אחד יכול לערוך - לפעמים יוכנסו לערכים פרטים לא נכונים או סתם קללות, אך בכל פעם שהדבר יקרה הקהילה תאזן אותו.