חשבנו ששיא הביזאר היה כשמישהו באופן-ספייס עטף את האייפון שלו בכיסוי בצורת אבטיח בגודל מפלצתי - אבל זה אפילו יותר הזוי. טרנד הכיסויים המוזרים לסמארטפון "קפץ את הכריש" סופית כשגולשים שמו לב בימים האחרונים לחברה שמוכרת דרך אמזון כיסויי סמארטפונים עם תמונות הזויות במיוחד.

מבדיקת NEXTER עולה שמאחורי החשבון באמזון, שעונה לשם my-handy-design, עומד אתר Mein Handy Design (אותו דבר רק בגרמנית). הוא מופעל מאז 2015 ומאפשר לכל גולש לעצב לעצמו נרתיק ייחודי לסמארטפון שלו, בעזרת בחירת תמונה ממאגר שמתחזקת החברה או העלאת תמונה משלו. מאחורי השירות עומדת חברת התוכנה הגרמנית ToasterNet מהעיר בובנרוית, שכנראה החליטה לפרסם את יצירות המופת של הגולשים באתר שלה גם באמזון, תמורת מחירים שנעים בין 4.27 ל-34.79 דולר (15.15-123.45 שקל) - אם כי רובם "לא במלאי".

התוצאה היא מאגר עצום של יותר מ-31,000 כיסויים עם תמונות מוזרות יותר או פחות. על כמה מהם גם נכתבו ביקורות הזויות לא פחות.

כך, למשל, על כיסוי עם תמונה בשם "ידי גבר עם מתקן סבון בשימוש בשירותים" נכתבה הביקורת ההזויה לא פחות: "רעיון גדול למתנה! הזמנתי את הגרסה המתאימה לשמאליים של ידי הגבר עם מתקן סבון בשימוש בשירותים ונהניתי ממנו במשך שעות. בכל פעם שאורח משתמש בשירותים שלי, הם מחמיאים לי על ידי הגבר עם מתקן סבון. המוצר הזה ממש חוסך זמן... בעוד שקודם לכן הייתי צריך להשתמש בידי הגבר שלי, מה שיכול להיות קשה למדי, אני יכול להבטיח לכם. אם נתעלם מההסתבכות עם החוק, זה פשוט בלגן (גם אנחנו לא הבנו למה הכוונה)".

ועל כיסוי עם תמונת פטרת ציפורניים כתב גולש: ""אף אחד לא יגנוב לי שוב את הטלפון אי פעם עם הפנינה הזו!".

עם זאת, ביקורת שנכתבה בספטמבר 2016 מגלה שהכיסויים בעיצוב אישי הם אולי לא בדיוק סוג א': "קניתי את הכיסוי הזה ב-15 דולר בדיוק לפני חודש וסוף סוף קיבלתי אותו - וזה אפילו לא אותו דבר. העיצוב אותו דבר, אבל הצבעים ממש איומים. אני ממש זועם על זה כי בזבזתי 15 דולר על המוצר הזה, חיכיתי חודש שיגיע, רק כדי לגלות שזה לא הכיסוי הנכון. אני ממש זועם על התוצאה". כתב גולש בעמוד של כיסוי עם תמונה של אישה מבוגרת חולת אסטמה לוקחת שאיפה ממשאף.

והנה כמה כיסויים נבחרים נוספים שבחרנו בשיטוט אקראי ברשימת התוצרים של השירות:

מצה (וכמובן שהיא מופיעה כ"מצו", בהגייה חסידית-אשכנזית)

חמסה (בלי עין הרע)

הרואין (מעניין עם הכיסוי הזה מגיע עם ריח תואם)

גבר שרירי משתמש בבטן בקובייתית של גבר אחר כקרש חיתוך

סוללה חיצונית (לא, הכיסוי לא מגיע עם אחת כזו. בדקנו)

רוצחת עם דם על הידיים

ענן תגיות קשורות להתאבדות (שמחת החיים כלולה במחיר?)

ציפורן חודרנית

צינורות השקיה (כי אין המצאה יותר ישראלית מזו, ומעגבניית שרי שגדלה בערוגה עם צינורות דולפים כאלה)

מבוגר עם מקל הליכה וחיתול (עשינו במכנסיים מרוב צחוק)

אף מנומש

נייר טואלט (טוב, טכנית מגבוני נייר, אבל מה ההבדל?)

מבחן אישיהארה לבדיקת עיוורון צבעים