בחודשים הקרובים יגיעו לישראל לא פחות מ-4 חברות חדשות של סטרימינג (צפייה ישירה), שצפויות להגדיל את ההיצע, עשויות לגרום לירידת מחירים וגם כנראה יגרמו לבלבול אצל צרכני התוכן, שמרוב אפשרויות לא ידעו במה לבחור. נטפליקס who?

Apple

חברת Apple תציע שירות סטרימינג שנקרא Apple TV+, כאשר ההשקה בארצות הברית מתוכננת לנובמבר הקרוב, ומי לאחר מכן ב-100 מדינות נוספות. Apple תציע הפקות מקור, עם הרבה מהכוכבים והיוצרים הבולטים ביותר, כמו אופרה ווינפרי, סטיבן ספילברג, ג'יי ג'יי אברהמס – היוצר של "אבודים" וגם שתי סדרות חדשות – האחת היא דרמה סביב תכנית בוקר בכיכובן של ג'ניפר אניסטון וריס וויתרספון, שזו גם הסדרה הכי יקרה בהיסטוריה (יותר ממשחקי הכס). עלות פרק בודד תנוע סביב ה-15 מיליון דולר. סדרה שנייה באותה עלות – Sea, עם ליהוק מפתיע של ג'ייסון מומואה. כל זה יעלה בסביבות 10$ לחודש. ההשקעה של Apple בתוכן עלתה 6 מיליארד דולר.

Disney

חברת Disney מציעה שירות סטרימינג בשם Disney+, ומתכננת את ההשקה גם בחודש נובמבר. השירות יגיע לישראל במהלך שנת 2020. חברת דיסני תכלול בשירות את כל קטלוג העבר העשיר שלה שכולל את כל הסדרות והסרטים המפורסמים של דיסני ופיקסאר, ולמעשה תציע שירות סטרימינג חובה לכל משפחה שלא ירצו למנוע מהילדים שלהם תכנים כמו צעצוע של סיפור, מלך האריות, לשבור את הקרח ועוד.

בנוסף, רכשה דיסני את אולפני FOX בעלת אחד הזיכיונות המצליחים בהיסטוריית הקולנוע- Marvel כמובן, והודיעה על חמש סדרות חדשות מבוססות גיבורי MARVEL שיהיו חלק מההשקה. בנוסף, החברה מתכננת סדרת על משל עצמה בשם 'המנדלוריאן', והיא תהיה מבוססת על הלהיט הענק של דיסני – מלחמת הכוכבים. שירות דיסני יעלה בסביבות 7$ לחודש למנוי, שאפשר להשתמש בו בארבעה מכשירים בו זמנית, ועד 7 פרופילים שונים – והוא יהיה המתחרה העיקרי של נטפליקס, מבחינת פינוק ומחיר.

HBO

ענקית התקשורת AT&T, שרכשה את WARNER, תציג שירות סטרימינג משל עצמה במהלך 2020, שייקרא HBO Max. השירות יכלול תכנים משורה ארוכה של ערוצים שונים בבעלות WARNER וביניהם התכנים של HBO כמובן, Cartoon Network, לוני טונס, וגם תכנים למבוגרים יותר דוגמת CNN ו-TNT. השירות יביא איתו תכנים מקוריים כמובן כשבראשם עיבוד חדש כסדרת טלוויזיה, לסרט/ספר המופת 'חולית'. השירות יהיה הבית של כל הסדרות של HBO, כמו הסמויה, הסופרנוס, משחקי הכס, וגם של תכנים שפעם היו מקור גודל מאוד של נטפליקס, שכנראה תצטרך להיפרד מהם והם יעברו ל-HBO Max.

Amazon

אמזון שהודיעה רשמית על כניסתה לישראל בשבועות הקרובים, משיקה שירות וידאו משלה בשם Amazon Prime Video והוא מוצע חינם ללקוחות Amazon Prime, שירות המשלוחים הפרימיום של אמזון. כדי להפוך את שירות הווידאו למצליח יותר, הם רכשו את זכויות סדרת הספרים 'שר הטבעות' של טולקין, בסכום זעום של רבע מיליארד דולר.