אין תמונה
עד היום ההאקרים בתחרות הצליחו לפרוץ לכל הדפדפנים חוץ מכרום

הנה עוד הוכחה שלהיות גאון מחשבים זה משתלם - ענקית החיפוש גוגל מציעה פרס של מיליון דולר למי שיצליח לפרוץ את דפדפן הכרום שלה. כך מדווח מגזין פורבס.

תחרות הפריצות שזכתה לשם Pwn2Own תתקיים זו השנה השלישית במסגרת כנס האבטחה CanSecWest שיחל בשבוע הבא בוונקובר שבקנדה.

ומה הסיבה לפרס הנדיב? בבלוג הרשמי של גוגל מסבירים כי מי שיצליח לעקוף את מערך האבטחה של הדפדפן יצטרך לתת בסוף התהליך דוח מפורט של כל הפעולות שביצע (דרישה שאינה חלק מתקנון התחרות הסטנדרטי) . בעזרת אותו פירוט גוגל תוכל לשפר ולייעל את הדפדפן שלה ולהפוך אותו לבטוח אפילו יותר מהיום.

סיבה נוספת שעלולה להוות טריגר לפרס הענק נעוצה בעובדה שבעבר התמקדו ההאקרים המוכשרים דווקא בניסיונות לפרוץ לדפדפני ספארי, פיירפוקס ואינטרנט אקספלורר, בעיקר כי אלה חלשים יותר באבטחתם וקלים יותר למשימת הפריצה.

בשנה שעברה הציעה גוגל 20 אלף דולר עבור מי שצליח לפרוץ את כרום ואף אחד לא הצליח לעמוד באתגר. השנה היא מעלה את הרף בעיקר כדי לזכות ביחסי ציבור חיוביים למוצר שלה.

משתתפים שלא יזכו בפרס הגדול יוכלו לנסות את מזלם באיתור באגים קטנים יותר. פרס של 60 אלף דולר יוענק למשתתפים שיפרצו לדפדפן בהסתמך על באגים בכרום בלבד. 40 אלף דולר עבור פריצה שתתבצע בעזרת באגים ביישומים נוספים מלבד כרום והפרס הנמוך ביותר של 20 אלף דולר "בלבד" יוענק למי שימצא באגים כלליים שלא יסתמכו על כרום.  

>> האתר הכי מדליק ברשת : הופכים כל סרטון לסרט "הארטיסט"