אין תמונה
"ברוכים הבאים". דרור גלוברמן, עורך נקסטר

שלום לכל המכורים. טוב שבאתם, אתם יכולים לשבת. לא, אני לא מדבר על הסמארטפון שלוכד את עינינו ללא רחמים. גם לא על פייסבוק, שכבר אין לנו מושג איך בכלל עוברים חוויה אנושית בלעדיו. אני מדבר על ההתמכרות לחדש, לטרי, לרענן. לקריעת הניילון, פתיחת הקופסה, הליטוף החרישי בתוך הכיס.

כי גם כשאנחנו כבר ממש רוצים לקנות איזה גאדג'ט לוהט, תמיד בולם אותנו ההרהור הבלתי נמנע – ומה אם תכף ייצא הדגם החדש? אולי ממש חבל לקנות עכשיו את מה שעוד רגע יתיישן? וברגע שהדור החדש יוצא לאור - פתאום המכשיר שלנו, שעד אתמול היה ממש יופי, מאט את פעילותו. כל שריטה הופכת לחריטה. אתה שומע את עצמך אומר לאנשים, כן, אני רק מחכה שהאייפון 5 יגיע לישראל ואני מעיף את ה-4S העגלה הזה. איך הם בכלל הוציאו כזה דבר, אפל. אין להם בושה.

בואו ניזכר במשהו. האייפד הראשון הושק בסך הכל באביב 2010. לא כל כך מזמן. האייפד השלישי, שהושק רק לפני שבעה חודשים, הפך בשבוע שעבר למיושן, כי הרביעי הגיע – אבל אף אחד כבר לא שם לב גם אליו, כי כעבור יומיים הגיעה מיקרוסופט והשיקה את הטאבלט שלה.

בואו ניקח נשימה. זה הרי לא קשור לשום מכשיר. בעצם אין שום אביזר ספציפי שרק אותו אנחנו רוצים וברגע שיהיה לנו אותו נהיה מאושרים לעד. או לשלושה חודשים. מה שבאמת מדליק אותנו זה פשוט הדבר החדש. הדבר הבא. הנקסט.

מטיבעו, המרדף אחרי החדש הוא אין סופי, והוא הולך ומואץ, וכנראה יגיע עד לקצה הטירלול. אבל יש כמה דברים טובים: אנחנו הרבה יותר פתוחים לרעיונות חדשים. אנחנו גם שואפים לשיפור תמידי. אין כזה דבר "טוב לי כמו שזה". לכל זה נלווית גם אופטימיות עקרונית – בטוח שבעתיד יפתחו אפליקציה מהרעיון שהרגע עלה בראשך. בטוח שבעתיד זה ייראה מדהים ויעבוד חלק. אין מצב שלא. העתיד הוא הרי בעתיד לא? ובעתיד הכל יהיה משוכלל, ומהיר, וצודק.

מצד שני, המרדף אחרי החדש הוא מה-זה יקר.

בדיוק בשביל זה הקמנו את נקסטר, אתר הטכנולוגיה והדיגיטל החדש מבית mako, ואת תוכנית הטלוויזיה השבועית מדי שלישי בלילה (ערוץ 2, 22:45, אחרי מאסטרשף. תבואו). נביא שם חדשות וכתבות בנושאי טכנולוגיה ותרבות דיגיטלית, אבל יש לנו עוד שאיפה. אנחנו בנקסטר רוצים להיות העוזרים האישיים שלכם, אלה שמסייעים לכם להתמודד עם היומיום הטכנולוגי שלפעמים יכול להיות סבוך ומעיק. עוזרים לכם לבחור את המוצר הכי מוצלח לכם, להוריד את האפליקציה שתחסוך לכם חמש דקות ביום. ואם קראתם בנקסטר טיפ אחד בהפעלת המחשב שקיצר לכם את הדרך – עשינו את שלנו.

נקסטר הוא החבר החדש שלכם. חדש - אבל כזה שלא עולה לכם כסף. להפך. הוא אפילו חוסך לכם.
כאן נעזור לכם לנווט בתוך העולם הצרכני הלא פשוט שמסביב: מכשירים, חבילות, תכונות, מהירויות, מחירים. ביקורות מוצרים ומדריכי קנייה בתחומי המחשבים, הסלולר, האפליקציות והגאדג'טים, לצד עדכונים שוטפים מהנעשה בארץ ובעולם.

נקסטר. תתחדשו.

דרור גלוברמן, עורך נקסטר