ימי הבידוד וההסגר שאנחנו חייבים לחיות תחתם כד לצמצם את מהירות התפשטות נגיף הקורונה, לא קלים לאף אחד ובטח לא למי שנמצא לבדו בין ארבע קירות, או כאלה שצמאים לממשק אנושי באופן יומי. הרבה יצאו לחל"ת או פוטרו, אחרים עובדים מהבית ואנחנו יודעים שלא משנה לאיזו קבוצה אתם שייכים - זמן הצפייה שלכם בנטפליקס רק ממשיך לעלות ולשבור שיאים חדשים. אז עם הנגיף אולי אין לנו איך לעזור - אבל יש לנו איך להקל עליכם את תחושת הניתוק מהעולם, דווקא בזמן שאתם משתמשים בחווית הצפייה האישית.

תוסף netflix party אומנם לא חדש, אבל גם לא זכה בעבר להצלחה מסחררת ולא הפך לתוסף מוכר ברחבי העולם. למרות זאת, בימים האחרונים, בעקבות המצב העולמי, הוא הפך לפופולארי ורלוונטי יותר מתמיד. ומה הוא בעצם עושה? התוסף הזה לכרום מאפשר לכם לשתף לינק לצפייה של התוכנית או הסרט שאתם רוצים לראות, ולצפות בו בנסכרון יחד עם יוזרים אחרים של נטפליקס.

ברגע שתחלקו איתם את הלינק הרלוונטי, אתם תיכנסו לאותו עמוד, בו יפתח לכם גם צ'אט מצד ימין של המסך, כדי שתוכלו להתכתב מדי פעם אם תרצו. באפשרות היוזר שיצר את הלינק לקבוע אם הוא היחיד ששולט ב"מסיבה" ויכול לעצור, להשהות ולהפעיל את התוכן לבדו, או לתת לכולם את האופציה לעשות זאת. בצ'אט, אגב, אפשר להתכתב במקביל לצפייה ואין צורך לעצור הכל כדי לתקשר תוך כדי.

מהניסיון האישי שלי עם התוסף, קחו בחשבון רק שהסנכרון לא ממש עובד ברמת מאית השנייה ואם מתכתבים במקביל על מה שצופים - זה יכול להיות קצת מבאס. היוזר שיצר את המסיבה הוא זה שקצת מקדים את השאר בצפייה בשנייה או יותר (תלוי כמה זמן לוקח לשאר היוזרים להסתנכרן לנקודת הצפייה שלכם), אבל עדיין מדובר בממשק מהנה שבימי הבידוד בהחלט נותן הרגשה טובה, אפילו רק מעצם הידיעה שמישהו אמיתי שותף לפעילות שלכם. 

את התוסף תוכלו להוריד לכרום בקלות דרך הקישור הזה. ברגע שהוא על הכרום, הוא יהפוך להיות פעיל בכל פעם שתכנסו לנטפליקס. כדי ליצור את הלינק השיתופי, כל מה שאתם צריכים לעשות הוא להיכנס לתוכנית הטלוויזיה או לסרט בו אתם רוצים לצפות ולשתף עם החברים, ללחוץ על התוסף ואז יופיע לכם הלינק. את הלינק תיתנו ליוזרים האחרים וברגע שכולם יכנסו אליו - תתחילו בצפייה המשותפת. הנה סרטון שיראה לכם בדיוק איך לעשות את זה:

גולשים מכל העולם כבר מתחילים להציף את הרשתות החברתיות ולשתף את החוויה שלהם מהצפיות המסונכרנות שלהם עם יוזרים אחרים. הרבה זוגות שנמצאים בבידוד האחד מהשנייה משתפים שמכשיו כך נראה הדייט נייט שלהם וחברים שלא יכולים להיפגש מראים כיצד הם מבלים יחד בצפייה משותפת.

זה אומנם לא תחליף למגע אנושי וקשר אנושי מקרוב, אבל בעולם הטכנולוגי של היום - גם זו דרך להמשיך להישאר מחוברים.