לגוגל נמאס מאתרים שמנצלים טעויות הקלדה ב-URL, ומפילים בפח קורבנות תמימים. עתה היא מוציאה עדכון חדש לכרום, ומקווה לפתור את הבעיה הזו אחת ולתמיד. בנוסף, היא משיקה תוסף חדש לכרום שמאפשר למשתמשים לדווח על אתרים זדוניים בלחיצת כפתור.

אחת מהשיטות הנפוצות של הרעים להפיל בפח קורבנות תמימים היא לגרום להם ללחוץ על לינקים תמימים לכאורה. הכוונה ל-URLים מתחזים כמו g0ogle.com שמתחזה כמובן ל-google.com הלגיטימי. החל מהימים הקרובים יתחיל דפדפן כרום של גוגל להציג הודעת אזהרה לפני שתמשיכו לאתרים מתחזים כאלו.

אם משום מה אתם באמתם רוצים להגיע לאתר המסויים הזה, תוכלו פשוט ללחוץ על כפתור ה-Ignore, ולהתעלם מהאזהרה. אולם אם לא שמתם לב לטייפו – האתר ימליץ לכם במקום על הכתובת הנכונה ולחיצה על Continue תעביר אתכם לאתר הלגיטימי.

פורסם ב-Geektime

עוד ב-Geektime

גם מיקרוסופט בפנים: AnyVision מוסיפה עוד 31 מיליון דולר לקופה

פייסבוק השיקה היום מטבע קריפטו: הנה כל מה שאתם צריכים לדעת עליו

תוסף לדיווח על אתרים חשודים

בנוסף, הודיעה גוגל על השקת תוסף חדש שנקרא “Suspicious Site Reporter" או “דיווח על אתר חשוד”. מרגע שתתקינו את התוסף, תוכלו לדווח על אתר חשוד שבו נתקלתם במהלך שיטוטיכם ברשת. אם תלחצו על כפתור התוסף, ייפתח חלון שיציג מה נחשב אתר חשוד על פי גוגל. אם תרצו, תוכלו לשלוח דיווח ואז יישלח לגוגל מידע כמו ה-URL, ה-IP, צילום מסך, קוד ה-HTML שלו וקוד אפילייט אם קיים. המערכת של גוגל תנתח את הנתונים שהיא תקבל מהמשתמשים השונים, ואם אכן הוא יימצא כאתר זדוני, תוכל להציג גוגל אזהרה בפני שאר המשתמשים.