לג'ארוד רוברטסון יש מין משחק כזה שהוא משחק עם עצמו: הוא מחפש באינטרנט תמונות של מקומות מדהימים, וכך בוחר לאן לטייל. לפני שנתיים הוא חיפש תמונות של עיירות באזור האלפים באיטליה, בה התגורר כל הזמן הזה. הוא מצא אחת של הר אבן בעל צורה שכאילו לקוחה מסרטי שר הטבעות, מוקף נוף יותר ירוק מהדשא של השכן - ומייד החליט לנסוע לאזור בו צולמה התמונה ולחפש אותה.

ההרים ססולונגו וססופיאטו באיטליה, כפי שצילם ג'ארוד
לגמרי שווה שנתיים של חיפושים. הנוף שצילם ג'ארוד | צילום: Jarrod Robertson, Instagram

במשך שנתיים טייל רוברטסון באזור הגבול האיטלקי-אוסטרי בחיפוש אחר המקום ממנו רואים את ההרים. הוא לא הצליח, אך מצא במקום זה עיירה יפהפיה בשם סנטה כריסטינה והחליט להסתפק בה בינתיים לטיולים.

בחודש שעבר הגיעו הוריו מארה"ב לבקר אותו באיטליה והוא לקח אותם לסנטה כריסטינה. אימו ביקשה לקחת רכבל אל ראש אחד ההרים הסמוכים לעיר - ושם מצא ג'ארוד את ההרים שבתמונה, המכונים באיטלקית ססולונגו וססופיאטו ובגרמנית לנגקופל ופלאטקופל.

ג'ארוד רוברטסון, שמטייל למקומות שמצא בתמונות ברשת
ג'ארוד והרקע ברקע | צילום: משפחת רוברטס

לאחר שדיווח על הממצא באינסטגרם לפני שבועיים, שלשום בלילה הוא סיפר עליו גם ב-Reddit, והעלה תמונה שלו עם הסמארטפון מציג את תמונת הרקע כשבתמונה עצמה מוצג אותו נוף. התמונה זכתה תוך יום וחצי ליותר ממיליון צפיות, ולשאלות המגיבים ענה רוברטסון כי עכשיו הוא החליף את הרקע לפטגוניה.