אחד החידושים הגדולים שהציגה אפליקציית וואטסאפ היה האפשרות לראות מתי התקבלה הודעה במכשיר אליו נשלחה. לא מפליא שמהר מאוד אומצה היכולת הזו על ידי אפליקציות מתחרות וכנראה שהיה זה רק עניין של זמן עד שתגיע לשירותי הודעות נוספים כמו מיילים. ואכן, תוסף חדש לכרום בשם MailTrack יאפשר לכם לקבל חיווי בעיצוב המוכר של שני ה-✓✓ הירוקים ברגע שמייל ששלחתם נפתח על ידי הנמען.

ההתקנה של התוסף פשוטה ואורכת שניות בודדות - ניגשים מדפדפן כרום של גוגל לאתר התוסף, לוחצים על אחד הכפתורים הירוקים ומאשרים את ההתקנה בתיבה הקופצת. לאחר התקנה קצרה, תתבקשו לאשר לתוסף גישה לתיבת הג'ימייל שלכם - בלי אישור זה, לא יוכל התוסף לפעול.

MailTrack, תוסף שמראה כשהנמען פתח את המייל (צילום: Geektime)
לראות כשהנמען פותח את המייל. MailTrack | צילום: Geektime

מרגע זה, כל מייל שתשלחו יופיע לכם בג'ימייל כשלידו סימן ✓✓ המוכר מה-WhatsApp, כאשר ה-✓ השמאלי יהיה ירוק כדי לסמן שהמייל נשלח בעוד הימני יהיה דהוי מעט עד לרגע בו הנמען יפתח אותו. בבדיקות שלנו שמנו לב שקיימת השהייה של מספר שניות בין הקריאה עצמה עד להופעת החיווי ובמחשבים מסוימים תצטרכו לרענן את העמוד כדי לראות את השינוי.

השירות עובד על ידי שתילה של תמונה קטנה ושקופה, שמאוחסנת על שרתי החברה, בכל הודעת מייל שאתם שולחים. התמונה אמנם לא נראית לעין, אך הדפדפן של המקבל ניגש לשרת של החברה כדי "לקרוא" את התמונה וכך למעשה יודעת החברה שהמייל אכן נפתח ואתם מקבלים את החיווי המוכר.

בניגוד ל-WhatsApp, שם מסמן החיווי שההודעה התקבלה במכשיר, ולאו דווקא נצפתה על ידי הנמען, החיווי של התוסף הזה משמעותו פתיחה של ההודעה בפועל. עם זאת, יש לזכור כי אם הדפדפן או האפליקציה דרכו קורא המקבל את המייל חוסמים הורדת תמונות בהודעה, התוסף לא יעבוד. מצד שני, מאז שגוגל הפכה את ההורדה האוטומטית של תמונות במייל לברירת מחדל, קטן משמעותית מספר המשתמשים המושפעים מחסימה כזו.

עוד ב-Geektime:

מעבר לחיווי המוכר מציע התוסף צפייה בשעה בה נפתחה כל הודעה על ידי המקבל באמצעות הצבת העכבר מעל הסמן הירוק לצד ההודעה המבוקשת, כולל פירוט של השעה בה נפתח מייל קבוצתי על ידי כל אחד מהנמענים בנפרד, עמוד ניהול שמציג רשימה מרוכזת של כל המיילים ששלחתם עם פרטים כמו מתי נשלח המייל, כמה פעמים הוא נפתח והאם כלל לינקים פנימיים, ואף יכולת לקבל מייל המודיע לכם כאשר המייל שלכם נקרא.

התוסף חינמי ואינו כולל פרסומות, אם כי החברה עשויה לשלב בתוך החתימה שלכם הודעה בנוסח Sent with MailTrack. במקרה כזה, אתם יכולים פשוט לגשת להגדרות ולהסיר את הטקסט מהחתימה שלכם או לבטל כליל את החתימה. למודאגים לפרטיותם, החברה מתחייבת לא לעשות שימוש ואפילו לא לגשת כלל למידע שבגוף המייל. על פי החברה, היא משתמשת רק בכתובות המייל ובשורת הנושא, ההכרחיים כדי להבדיל בין הודעה להודעה, ואינה שומרת או מנטרת את תוכנם של המיילים.

הרעיון של חיווי על הודעת מייל שנקראה אינו חדש. שירותים שמציעים זאת קיימים כבר זמן רב, ביניהם Bananatag, yesware ו-streak. חלקם בתשלום וחלקם מגבילים את השימוש החינמי למספר הודעות ביום, ומיועדים בעיקר לשוק הארגוני. החידוש ב-MailTrack, מעבר להיותו חינמי ופשוט להתקנה, הוא השימושיות הפשוטה והמוכרת מוואטסאפ. המפתחים מבטיחים שבעתיד יוצע התוסף לדפדפנים נוספים מלבד כרום של גוגל.

הכתבה התפרסמה במקור באתר Geektime