המהפך של קייטלין ג'נר, שחשפה את הלוק הנשי החדש על שער מגזין Vanity Fair ביום שני שעבר, עורר אתגרים רבים ברחבי העולם בסוגיית היחס להפיכתה מגבר לאישה. עיתונאים נאבקו עם הנטייה להשתמש בשמה הקודם וגם הקהל התווכח האם יש להתייחס לקייטלין כאישה, כפי שהיא עכשיו, או כגבר, כפי שהיתה בתקופתה כברוס. אך נראה שאת האתגר הכי גדול עורר המהפך בויקיפדיה, שעורכיה החלו לריב על ההתאמות הראויות לערך של הכוכבת, כפי שמדווח אתר Vocativ.

קייטלין ג'אנר
מקרה מבחן ליחס לטרנסג'נדרים. קייטלין ג'נר

מייד עם חשיפת תמונת השער ושמה החדש של ג'נר, החל מירוץ עריכות לדף "ברוס ג'נר" באנציקלופדיה הפתוחה באנגלית. עוד באותו יום הגיע מספר העריכות לקרוב ל-200, ובינתיים עלה כבר לכ-475, כאשר רובן מלוות ויכוחים בשאלות שמהותן הקביעה האם שינוי המין של ג'נר הופך אותה לאישה רק מכאן והלאה, או שמא הוא חל על כל מהלך חייה.

כך, למשל, כתב אחד העורכים לאלו ששינו פסקאות לגבי עברה של ג'נר: "הציטוט הזה נאמר לגביה כשהזדהתה עדיין כגבר. אי אפשר לשנות את ההיסטוריה, ולכן אין לשנות את שמות הגוף בציטוטים מלפני השינוי ל'היא'". כאשר שונו פסקאות שעוסקות בהישגיו הספורטיביים של ברוס ג'אנר ללשון נקבה, כתב אחד העורכים: "שינויים ב-2015 אינם משפיעים על רישומים היסטוריים. הוא התחרה במקצים לגברים, לא לנשים". פרט נוסף שעורר מחלוקת הוא ניסיון שינוי המשפט לפיו קייטלין ג'נר היא "בנם של אסתר וויליאם יו ג'נר".

בינתיים, התקבלו פשרות לגבי רוב השינויים השנויים במחלוקת. כך, לדוגמה, בפסקת הפתיחה מופיעה כי קייטלין ג'נר "נולדה" לאסתר וויליאם - מילה שכמו כל הפעלים באנגלית אינה בעלת מין מסוים. כך שונו רוב הניסוחים בערך לפעלים שלפניהם מופיע השם "ג'נר" במקום כינוי גוף גברי או נשי. בפסקה על הישגים ספורטיביים הושמט מין המקצה, אך מוזכרים שני הגברים שדורגו מעל ברוס ג'נר.

עם זאת, בכל מקום בו כן מופיע כינוי גוף, הוא מופיע עתה בלשון נקבה - כולל פסקאות לגבי ילדותה של ג'נר. אך כאמור, מאבק העריכות טרם הסתיים וקצב השינויים עדיין גבוה למדי. נראה שערך הויקיפדיה הזה הולך להפוך לתקדים בינלאומי בקביעת היחס לטרנסג'נדרים, אפילו אם קייטלין ג'נר עצמה תמשיך לבקש שלאחר השם "קייטלין" יבואו כינויי גוף בלשון זכר.