"מדוע אתם חושבים שעלי, ועל עוד כמה, לדעת עם מי הוא מבלה בחדר המיטות?" - ההערה הזאת הוספה לערך של מגיש הטלוויזיה יעקב אחימאיר בוויקיפדיה, ליד השורה הביוגרפית על משפחתו ונישואיו לאורה.

אין תמונה
ערך הויקיפדיה של יעקב אחימאיר

כהלצה וכתגובה על אמירתו של אחימאיר מאתמול, "ח"כ איציק שמולי 'יצא מן הארון'. קרן נויבך 'יצאה מן הארון'. והם מודיעים על כך ברבים. אני מבקש סליחה מן השניים הנ"ל: אבל מדוע אתם חושבים שעליי ועל עוד כמה, לדעת עם מי אתם מבלים בחדר המיטות?"/ אחימאיר כתב את הדברים בפייסבוק בעקבות ההצהרות של נויבך ושמולי, שאמרו כי הם שייכים לקהילה, לאחר הרצח במצעד הגאווה בירושלים.

מי השחית את הערך?

כרגיל, העריכה בוויקיפדיה קוטלגה כוונדילזם והוסרה מהאתר בתוך שעתיים על ידי רובוט אוטומטי שדואג לנקות השחתות. מי יכול היה לכתוב את זה? כל אחד. ויקיפדיה פתוחה לעריכה, למעט ערכים רגישים יותר שננעלים בדיוק בגלל אירועים כאלה. מי השחית את הערך? לא ברור, מדובר באלמוני שאין לו שם משתמש באתר. אך מאותה כתובת IP נעשתה עריכה על "המרכז הישראלי לחדשנות בחינוך". מה אפשר ללמוד מזה על זהות המשחית? כלום.

אגב, את הערך על אחימאיר, כמו כל ערך על אישיות ידועה באנציקלופדיה הפתוחה, הוא לא כתב בעצמו. בוויקיפדיה אסור לאנשים לכתוב על עצמם. לערך של אחימאיר אחראים עורכים המכונים "אורלילי", "עדירל", "אצטרובל" ואחרים. 

ממשיכים ומשחיתים

ויקיפדיה חסרת סבלנות להשחתות, ובכל זאת, מדי פעם מצליח גולש להטריל את האנציקלופדיה ולשנות ערכים בשביל להעביר מסר. בחודשים האחרונים שונו הערכים של שחר פאר, ספי ריבלין ואחרים.