בסרטון שדלף בסוף השבוע לתחנת הטלוויזיה MSNBC חושף מייסד מיקרוסופט, ביל גייטס, מעט מאישיותו של נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, כפי שהשתקפה בפגישות בין השניים.

"מעולם לא פגשתי את דונלד טראמפ לפני שנבחר", מצהיר גייטס בתחילת הסרטון, שצולם באירוע של הקרן בראשותו ובראשות אשתו, ופורסם על ידי הרשת ביום שישי. "היתה פעם במהלך הבחירות שהיינו באותו מקום, אבל התחמקתי ממנו".

לאחר מכן הוא מספר שלאחר נצחונו של טראמפ בבחירות נפגש איתו. "הוא הכיר את בתי ג'ניפר, מכיוון שלטראמפ יש איצטדיון מופעי סוסים בפלורידה. הוא ניגש ודיבר איתה שם, והיה מאוד נחמד. ואז, אחרי 20 דקות הוא נכנס במסוק לאותו מקום - אז ברור שהוא הורחק ורצה להיכנס בצורה מרשימה. בכל אופן, בפעם הראשונה שדיברתי איתו זה היה קצת מפחיד, כמה שהוא ידע על המראה החיצוני של בתי. מלינדה לא ממש אהבה את זה".

גייטס, שבמהלך כל הסרטון נראה הרבה יותר מבודח מכפי שניתן היה לצפות ממי שמספר דברים כאלה על נשיא המעצמה הגדולה בעולם, ממחיש גם עד כמה מפגין טראמפ חוסר ידע בתחומי המדע: "ראיתי אותו במגדל טראמפ ודיברתי איתו על (...) חיסון לאיידס. ובפעם השנייה שראיתי אותו היתה במרץ 2017. בשתי הפגישות הוא שאל אותי אם חיסונים אינם דבר רע, כי הוא שקל ועדה שתחקור היבטים לא חוקיים של חיסונים, ויועץ אחד אמר להם שחיסונים גורמים לדברים רעים, ואמרתי 'אין בכיוון הזה שום דבר'. בשתי הפעמים הוא שאל אם יש הבדל בין HIV ל-HPV (וירוס הפפילומה, הגורם למספר סוגי סרטן, ובעיקר סרטן צוואר הרחם) - אז יכולתי להסביר לו ששני הדברים האלה מבולבלים לעתים נדירות".