אין תמונה
אנונימוס

המתקפה האינטרנטית נגד ישראל, שנערכה היום על ידי קבוצות האקרים פרו-פלשתיניות, לא הצליחה כנראה לחולל נזקים של ממש, מלבד הפלת כמה אתרים של עסקים קטנים ופרסום מאגר כתובות מייל ומספרי טלפון של אזרחים ישראלים. אך ההאקרים הישראלים, שהזדרזו ליזום מתקפת-נגד, הצליחו הרבה יותר, כך לפי ליאור פולק, סמנכ"ל טכנולוגיות בחברת 2BSecure.

"רמת ההתקפות והיקפן היום היו מתחת להערכות באופן משמעותי", סיכם פולק לפני שעה קלה את מה שאנוניממוס איימה כי יהיה "מחיקת ישראל מהרשת". "ההאקרים של OPIsrael, ובראשם קבוצת An0nGhost, לא הצליחו להרים מבצע רציני ולהביא תוצאות משמעותיות - לפחות בינתיים".

"מה שהפתיע", הוא הוסיף, היה דווקא "איכות ההתקפות של הקבוצה הפרו ציונית Israeli Elite Forces, שמסתמנת ככוכבת המבצע - החבר'ה האלה הפילו מאות אתרים פרו-פלשתיניים, פרצו לחשבונות טוויטר של חברים ב-An0nGhost והביכו אותם מאוד בחשיפת שמו של בעל החשבון. יש לנו תחושה שעוד נכונו לנו הפתעות מעניינות מהזירה הזו", הוא סיים.

כך, לדוגמא, פרצו ההאקרים הישראלים לחשבון הטוויטר Anonymous Lw6, שעודד את ההאקרים האנטי-ישראלים, וחשפו את שמו של מפעילו. בנוסף, אומר פולק ל-NEXTER, "כל הפריצות שראינו מהצד האנטי-ישראלי הביאו מאגרי מידע שברובם לא כתוב המקור או כיצד ניתן לנצלם. החבר'ה הישראלים, לעומת זאת, פרסמו מאילו אתרים לקוחים מאגרי המידע ומה ניתן לעשות בהם. לכן, נראה גם שהכוחות הפועלים מהצד הישראלי התכוונו הרבה יותר ברצינות להסב נזק בפועל מאשר ההאקרים האנטי-ישראלים, שבעיקר חיפשו ליצור את הרושם שהם גורמים נזק".