מי שצפה אמש באירוע ההכרזה של אפל (באמצעות מכשיר של החברה כמובן), לא יכול היה להתעלם מרוח הרפאים האסיאתית שליוותה את טים קוק ופיל שילר. אי אפשר אמנם היה לראות את דמותה על הבמה, אך כמו שאומרת אותה פרסומת לאביזרי שמיעה - אבל לשמוע, שמעו. לא היה מדובר באירוע אל-טבעי אלא באחת מהתקלות הרבות שילוו את השידור אמש, כאשר התרגום הסימולטני לסינית הופעל לפס הקול של קוק.

אבל אם להיות כנים, ולא קטנוניים, את הסינית עוד היה אפשר לסבול. מה שבאמת היה מרגיז במיוחד אלו הקטיעות המרובות בשידור, במיוחד החצי השעה הראשונה. מספר פעמים במהלך הערב הבמה בקופרטינו הופיעה ונעלמה, ובמקומה הוצגה שקופית מהטלוויזיה-של-פעם עם הכותרת "האירוע המיוחד של אפל".

השידור של אפל
במקביל, אפל פתחו לראשונה מתחת לסטרימינג אזור של לייב בלוגינג מיוחד, בו פורסמו עדכונים שוטפים מהאירוע, תמונות ואפילו ציוצים מטוויטר. גם המתחם נטה להיתקע, ולעתים אפשר היה להבחין שעלה תוכן חדש - אך לא לראות מהו בדיוק. 

אז איך זה שאפל, שכל כך טרחה לקראת האירוע, בנתה מבנה בגובה שלוש קומות והסתירה אותו מתחת לקובייה לבנה ענקית, פישלה כל כך בשידור החי?

אתר Cult of Mac מנסה לספק הסבר וטוען שהאשמה נעוצה דווקא בלייב-בלוגינג. באתר מסבירים שהאירוע אמש היה הפעם הראשונה  שאפל הציגה אזור המתעדכן תדיר במקביל לשידור הווידאו. הבעיה נוצרה מאחר ששניהם היו על אותו העמוד. כדי שהטקסט יתעדכן בעצמו בעמוד מבלי שהמשתמש יצטרך ללחוץ על F5 (רענון), העמוד מנסה לרפרש את החלק הזה לבד - וכל הזמן מפריע לחלק של הווידאו לעבוד.

עם זאת, בביזנס אינסיידר מציינים שגם  מי שצפה בשידור באמצעות אפל TV, שלא כלל את הלייב בלוגינג, נתקל גם הוא בתקלות, כך שאולי ההסבר הזה בכל זאת לא מספק. לכן אנו נוסיף שיכול להיות שהביקוש הרב, מסיבה כלשהי, יצר עומס על הסטרימינג, אותו החברה שמספקת שרותי הזרמת המדיה לאפל פשוט לא יכלה לספק. ומה לגבי הסינית? טעות, טועים, טעינו.

סייעו בהכנת הידיעה: יאיר מור ואבירם פריידנברג