עשרה ימים לפני השבעת דונלד טראמפ לנשיא, נראה שקודמו בתפקיד, ברק אובמה, לא צריך לדאוג יותר מדי לעתידו המקצועי. אמש (ב') הוא קיבל הצעת עבודה מיוחדת משירות הזרמת המוזיקה הפופולארי ספוטיפיי.

הכל התחיל מפוסט שהעלתה  לאינסטגרם נטליה בז'זינסקי, יזמת אמריקאית שבעלה מארק היה שגריר ארה"ב בשבדיה, ביום חמישי שעבר. היא סיפרה שבערב פרידה של אובמה מהשגרירים ששירתו תחתיו הוא אמר לה ולבעלה: "אהבתי את הביקור שלי אצלכם בשטוקהולם, זה היה המסע החביב עלי. אני מתכנן לחזור לשם ממש בקרוב". הוא הוסיף כי "אני עדיין מחכה לעבודה בספוטיפיי - כי אני יודע שכולכם אהבתם את הפלייליסטים שלי".

Tonight President Obama invited all of the Ambassadors he personally chose to an intimate reception at the White House. I finally got the chance to thank him for the life-changing appointment to Sweden. He said word for word: "I loved visiting you in Stockholm, it was my favorite trip. I plan to go back there really soon." I told him I have the perfect opportunity for him to come visit and he told me "to send him the details on Brilliant Minds." He also declared-- "I'm still waiting for my job at Spotify... Cuz' I know y'all loved my playlist." I am still swooning. @barackobama @whitehouse . @symposiumsthlm So proud of Mark for serving this historic President with all his heart!!

A photo posted by Natalia Brzezinski (@nataliabrzezinski) on

מייסד ומנכ"ל החברה השבדית, דניאל אק, לא נשאר אדיש ופנה אתמול לנשיא היוצא בטוויטר: "היי ברק אובמה, שמעתי שאתה מעוניין בתפקיד בספוטיפיי. ראית את זה?"


הקישור שהעלה אק מוביל להצעת עבודה תחת הכותרת "נשיא הפלייליסטים". תיאור התפקיד והדרישות הוא כולו מחווה לנשיא אובמה, עם תיאור שכולל את הביטויים "תספק מנהיגות ברמה עולמית לעורכי הפלייליסטים והצוות התומך", "תזהה ותוכיח רעיונות חדשים לרשימות השמעה, לדוגמה (...) פלייליסט חימום מושלם לנאום לאומה על חוק בריאות הנושא את שמך", ודרישות שכוללות "לפחות שמונה שנות ניסיון ניהול אומה נחשבת", "אנחנו רוצים שזה יהיה ברור (מחווה למשפט שהנשיא אובמה משתמש בו רבות): אתה צריך להיות לא פחות מאחד הנואמים הגדולים בכל הזמנים", וכמובן גם זוכה "פרס נובל לשלום".

אובמה, מצידו, טרם הגיב להצעה, אבל אנחנו בטוחים שכזוכה שני פרסי גראמי על ספרים שכתב והוציא בפורמט של הקראת אודיו, יש לו עתיד ורוד בתעשייה.