מחפשים מטפלת לילדים? רוצים לדעת אם הסוחר שאתם עומדים לקנות ממנו סחורה מעורב בתביעות שמראות על התנהלות שכדאי להתרחק ממנה? אם אתם מוכנים להשקיע בזה כסף - תוכלו לקבל כמות מדהימה של מידע על כל אדם שאתם רוצים.

יזהר עצמון, מנכ"ל Checknet, התארח בתוכנית והציג כמה מהפרטים שהצליח למצוא עליי: אני חיפאי במקור, יש לי שתי בנות קטנות, ב-2017 חיפשתי שוכר לדירה שעזבתי, בראשית ימי האינטרנט כתבתי בלוג, אחר כך שירתי בבטאון חיל האוויר, הגעתי לרשימת "100 המשפיעים", ותבעתי שני אנשים - אחד על זכויות יוצרים ואחד בסכסוך כספי. הוא גם חשף תמונות שלי שאולי היה עדיף להשאיר על רצפת חדר העריכה.

כל דוח כזה של צ'קנט עולה 500 שקל. אבל בעצם למה לשלם כזה סכום אם המידע זמין ברשת, במקום פשוט לחפש את השם בגוגל? עצמון מסביר ש"מנועי החיפוש סורקים רק חלק קטן מהאתרים והמידע שקיים ברשת". לדבריו, מקורם של 3/4 מהפרטים בדוח לא ממנועי חיפוש, וגם בחלק שנקרא "סריקת מנועי חיפוש" יש מידע משפטי ופיננסי שלא מגיעים אליו מגוגל, או שצריך לשלם כדי לגשת אליו.

האם הדוחות של צ'קנט הם לא חדירה לפרטיות שלנו? עצמון חושב ש"להיפך - אנחנו הפנים של הפרטיות. בעידן הזה של עודף המידע, אנשים לא יודעים מה מפורסם עליהם. אנחנו לא מבצעים שום פעולה לא חוקית, אנחנו לא מייצרים מידע - אנחנו סורקים את הרשת כדי לאתר את כל המידע שקיים".