תומאס גונזלס מאורגון יקבל מחברת ההפקה של הסרט "הסנדלר", בכיכובו של אדם סנדלר, פיצויים בסך 17,474.60 דולר, כך קבעה השופטת סטייסי בקרמן ביום שישי שעבר, לפי דיווח ב-TorrentFreak. אבל זה לא בגלל שהוא נאלץ לצפות בזוועה הקולנועית הזאת.

בשנת 2015 תבעה חברת ההפקה של "הסנדלר" (The Cobbler) את גונזלס, על כך שהוריד לכאורה את הסרט באופן פיראטי דרך פרוטוקול ביטורנט. הראיה שלה: גונזלס הוא הבעלים הרשום של כתובת IP שאליה הורד הסרט. אלא שגונזלס טען שלא יכול להיות שהוא הפיראט, משום שהבית בו נמצאת כתובת האינטרנט המדוברת הוא דיור מוגן לקשישים שהוא מפעיל, אך לא גר בו.

לפני שנה וחצי אף הודה עורך הדין מטעם התביעה כי "על בסיס שיחתי עם מר גונזלס, לא נראה שהוא גר בבית או ביצע את הפרת זכויות היוצרים", אך התעקש להמשיך בתביעה נגד גונזלס על הפרת זכויות היוצרים שלא הוא ביצע.

השופטת בקרמן קבעה כי ההתנהלות הזו היתה "בלתי סבירה", והוסיפה כי היא חוששת שהחברה תבעה כך מאות אנשים נוספים, שבניגוד לגונזלס החליטו שלא לשכור עורכי דין ונדחקו על ידי החברה לשלם סכומים מטורפים במסגרת הסכמי פשרה. לדברי בקרמן, הטקטיקה הזו של תביעות המוניות ללא הוכחות חותכות בתקווה שרוב הנתבעים יילחצו וישלמו בלי להיאבק, היא "אגרסיבית".

לכן, בקיץ קיבלה השופטת את דרישת גונזלס לדחות את התביעה, ועתה הוסיפה עליה "קנס" לתובעת, שהיא ציינה כי היא מקווה שימנע ממנה ומחברות סרטים אחרות להמשיך בתביעות ההמוניות.

הפיצוי שתשלם חברת ההפקה לגונזלס יכלול את שכרם של עורכי דינו, כ-17,222 דולר, והוצאות נוספות בסך כ-255 דולר. הסכום היחיד שעליו לא יקבל גונזלס החזר הוא 12.40 דולר ששילם על חניה.