כמעט 6 שנות מאסר נגזרו שלשום על זוג שהזמין סחורה מאמזון - ומכר אותה, כך הודיע התובע מטעם ארה"ב ג'וש מינקלר.

ארין וליאה פינאן, שניהם בני 38, הזמינו במשך שנתיים מוצרים מאמזון תוך שימוש במאות זהויות בדויות וכתובות של חנויות ברחבי אינדיאנה. לאחר שהיו מקבלים את המוצרים, נהגו לדווח כי הם פגומים - מה שבמסגרת המדיניות של אמזון זיכה אותם ביחידה נוספת של אותו מוצר שהגיעה חינם.

את המוצרים שקנו וקיבלו הם מכרו לדניאל גלומק, בן 29, שהעביר אותם לסוחר בניו-יורק שנהג למכור אותם ברשת - לרוב באמצעות חנות שפתח באמזון.

לפי ההודעה, הזוג מכר כך כ-2,700 מכשירי חשמל - ביניהם מחשבים של אפל ומיקרוסופט, קונסולות משחקים, מצלמות גופרו ועוד. שוויים הכולל של המוצרים שקיבלו חינם הגיע ליותר מ-1.2 מיליון דולר. גלומאק שילם להם על המוצרים כ-750,000 שקל, והרוויח בעצמו כחצי מיליון דולר על מכירתם.

באוקטובר 2017 הודו בני הזוג באשמה בסעיפים של הונאת דואר והלבנת כספים. גלומאק הודה בסעיפים של הלבנת כספים והפצת סחורה גנובה.

העונשים שנגזרו עליהם השבוע על ידי השופטת המחוזית טניה וולטון פראט היו 71 חודשים (5 שנים ו-11 חודשים) לארין, 68 חודשים (5 שנים ו-8 חודשים) לליאה ו-24 חודשים (שנתיים) לדניאל. המאסר הממושך לבני הזוג נומק בכך שביצעו הונאות נוספות, כמו השכרת מכוניות ודירות ואי תשלום עליהן.

"הונאה צרכנית לא רק מעשירה שלא בצדק את העבריין המבצע אותה, אלא אף גורמת לכולנו לשלם מחירים גבוהים יותר עבור מוצרים בחנויות", אמר מינקלר. הוא הזהיר כי גנבים שמנצלים את היכולת לבצע מעשי שוד מבלי לצאת מהבית ייתפסו וייענשו בחומרה.