האם בארון טראמפ בן ה-10 אוטיסט? זו השאלה שהצליחה להרתיח את האישה הראשונה הבאה של ארה"ב, הדוגמנית מלאניה טראמפ, כך לפי דיווח באתר TMZ.

סרטון שעלה ליוטיוב לפני שבועיים וחצי, והספיק לצבור עד כה (ג') כ-4 מיליון צפיות, מציג ראיות רבות, לכאורה, לכך שבנו הצעיר של נשיא ארה"ב הנבחר דונלד טראמפ הוא אוטיסט.

בין היתר מונה הסרטון פרטים כמו מחיאות הכפיים המוזרות של בארון בוועידת המפלגה הרפובליקנית לפני כשנה, כאשר ידיו אינן נוגעות אלא מתקרבות ומתרחקות באוויר; התנועות המוזרות שלו במושב בזמן נאום קבלת המועמדות של אביו; ההליכה הלא יציבה שלו; התנהגותו המנוכרת כשעלה יחד עם אימו ותומכי אביו לבמת ועידת המפלגה, שכללה תנועת כתפיים חדה כאשר דונלד הניח עליו את ידיו; והמצמוצים המוזרים שלו בעת נאום הניצחון של אביו בבחירות.

ההתנהגות המוזרה לכאורה של בארון אינה ה"ראיה" היחידה שמביא הסרטון: גם קטעים מנאומים וראיונות של דונלד ומלאניה מצביעים לכאורה על ניסיון אישי מר עם אוטיזם שנגרם מחיסונים והניכור החברתי שנגם לילד בשל כך.

יוצר הסרטון הדגיש כי הוא אינו קובע שבארון אוטיסט, אלא רק מעלה את האפשרות ומבקש מגולשים להפסיק ללעוג לו. "אני עצמי על הספקטרום, ויצרתי את זה כי הבחנתי מייד בבארון בתסמינים שהיו לי כילד. ראיתי שמציקים לו ברשתות החברתיות ורציתי שאנשים יפסיקו ויבינו מה הוא עובר", כתב בהסבר לסרטון.

אלא שמלאניה טראמפ לא השתכנעה. לפי TMZ, היא שכרה עורך דין בשם צ'ארלס הארדר, ששלח ליוצר הסרטון מכתב שדורש ממנו להסיר את הסרטון תוך 24 שעות ולהתנצל בפני מלאניה ובארון. בין היתר, טוען עורך הדין בשם מלאניה, "הסרטון מבקש לכאורה 'לעצור את ההצקה' בבארון טראמפ. בפועל, הסרטון עורר הצקה נוספת על ידי רוזי או'דונל ואחרים".

בארון טראמפ (צילום: Jeff Swensen, GettyImages IL)
רק אל תקראו לו אוטיסט. בארון טראמפ | צילום: Jeff Swensen, GettyImages IL

או'דונל, קומיקאית ושחקנית בעלת קרוב למיליון עוקבים בטוויטר, שיתפה את הסרטון וכתבה: "האם בארון טראמפ אוטיסטי? אם כן - איזו הזדמנות מדהימה להפנות את תשומת הלב למגפת האוטיזם".

הצעיר שיצר את הסרטון מיהר להוסיף לתיאור שלו ביוטיוב חצי התנצלות: "מעולם לא התכוונתי (לעשות את) הסרטון הזה כסרטון הצקה", הוא הבהיר שוב. בהתכתבות עם NEXTER הוא הוסיף: "אני רק ילד ואני לא מתכוון להילחם בטראמפים. אני פשוט אמחק את הסרטון ב-24 השעות הבאות ואשחרר את ההתנצלות שהם מבקשים. אני מתפלל לאלוהים שהם לא יתבעו אותי".

עדכון, יום ד', 8:45: כפי שהבטיח, הסיר הצעיר את הסרטון והעלה במקומו אחד אחר בו הוא אומר: "העליתי השערה לפיה בארון טראמפ סובל מאוטיזם. למעשה, זה שגוי לחלוטין. זה היה בלתי אחראי לחלוטין מצדי לאבחן את בארון טראמפ תוך שימוש בלקט סרטונים מטעים, שמראים את בארון טראמפ מתנהג כמו שכל ילד היה מתנהג ב-3 לפנות בוקר. המצאתי מתאם שגוי בין הניסיונות שלו להישאר ער ועשיית דברים מוזרים מדי פעם לבין אוטיזם. זה היה טפשי מאוד מצדי.
"הסרטון שלי נועד במקור להעביר מסר נגד הצקה ובריונות, מאחר שאני עצמי סובל מאוטיזם ורציתי לחנך אנשים. לצערי, אבחנתי אדם לא נכון ויצרתי סרטון שהיה שקרי, משמיץ וזדוני. אני חוזר בי מכל דבר שאמרתי בסרטון הנורא הזה, ורוצה להתנצל בכנות בפני משפחת טראמפ, ובמיוחד מלאניה ובארון.
"אני יכול להבין אם לא תרצו לקבל את התנצלותי, אך אנא דעו שלא התכוונתי לפגוע באף אחד. אני מאחל למשפחה שלכם רק הצלחה, ביטחון ואהבה, לקראת הפיכתכם למשפחה הראשונה של ארה"ב".