סירי, וי גאבריטי פרוסקי?

אין תמונה
עברית לא באופק, רוסית כן. סירי

בשורות לקוראינו דוברי הרוסית: העוזרת הווירטואלית של אפל, סירי, תנהל בקרוב שיחות בשפתכם, כך דווח אתמול ברחבי העולם. האפליקציה, המאפשרת לקבל מידע ולבצע פעולות בעזרת דיבור בלבד, תעבוד גם ברוסית, דנית, הולנדית, טורקית, פורטוגזית, שוודית ותאילנדית.

השפות החדשות נמצאות כרגע בשלב בטא כחלק מגירסה 8.3 של מערכת ההפעלה iOS למכשירי אייפון, אייפד ואייפו טאצ'. בחודש הבא היא צפויה להיות זמינה לכל משתמשי מכשירי האייפון מ-4 הדורות האחרונים.

לאלו מבינינו שדוברים רק עברית ואנגלית ברמת פרסומות לברליץ, צפוי שיפור אחר: לפי הדיווחים, יכולת הבנת האנגלית של האפליקציה השתפרה בזכות עבודה של מפתחים בעלי מבטאים שונים. עברית היא לא צפויה לדבר בקרוב.

גוגל מטיפה מוסר

אם יש לכם בלוג או אתר המבוסס על פלטפורמת הבלוגים של גוגל וכולל תמונות בעלות אופי מיני - ראו הוזהרתם. החברה שלחה אתמול (ג') בבוקר אזהרה למשתמשי השירות, לפיה ב-30 ביוני תעודכן מדיניות התוכן שלה "כדי לאסור בחומרה הפקת רווחים מתוכן למבוגרים".

החברה הזהירה כי החל מהחצי השני של השנה היא תסיר בלוגים שיימצא כי הציגו תכנים למבוגרים, או אפילו קישורים ופרסומות לאתרים למבוגרים. מעניין לציין כי גם לפי המדיניות הנוכחית שלה היא שומרת לעצמה את הזכות לעשות זאת, ונראה כי ההבדל אמור להיות רק במידת הקפדנות באכיפת המדיניות.

חשמלית ושמה דליפה

האפליקציות שעל הסמארטפון שלכם יכולות לאסוף מידע רב עליכם. רובן מבקשות הרשאות גישה לדברים כמו מיקומכם, ספר הטלפונים שלכם ואף את מספר הטלפון שלכם לאימות ההרשמה. אך אם עד היום חשבתם שתוכלו לשמור מעט על פרטיותכם על ידי ויתור על אפליקציות הדורשות הרשאות שאינן דרושות להן באמת - מחקר חדש של ארבעה חוקרים מוכיח שאתם טועים.

ארבעה חוקרים ששלושה מהם ישראלים חשפו השבוע דרך חדשה בה יכולות אפליקציות לרגל אחר מיקומו של המשתמש - גם ללא הרשאה לשימוש במיקומו. יאן מיכלבסקי, פרופסור דן בונה, פרופסור אהרון שולמן ודוקטור גבי נקיבלי פיתחו דרך לחשב את מיקומו של המשתמש בעזרת ניתוח צריכת החשמל של הסמארטפון.

הארבעה התבססו על כך שצריכת הסוללה של מכשירי סלולר גוברת ככל שהם מתרחקים מאנטנת הסלולר או נמצאים מאחורי יותר עצמים החוסמים את גלי הרדיו. הם בנו אפליקציה בשם PowerSpy, המנתחת את צריכת האנרגיה של הסמארטפון ויודעת להתעלם משינויים שנגרמים מפעולות כמו פתיחת וסגירת אפליקציות שונות. לאחר מכן היא יוצרת מפה של תנועת המשתמש בין אנטנות סלולר כפי שהיא משתקפת מצריכת הסוללה של הרכיב הסלולרי.

לטענת הארבעה, שבחנו את התיאוריה בנסיעות באזורי המפרץ של קליפורניה וחיפה, האפליקציה מגיעה לדיוק של 90% באיכון מיקומו של המשתמש לפי הנתונים שהיא אוספת.

האם חשבון טוויטר נחסם בגלל סמארטפון?

חשבון טוויטר פופולארי נעלם לפנות בוקר (ד') מהרשת החברתית לאחר שאמש פרסם סדרת סרטונים שחשפה כמעט כל פרט אפשרי אודות הסמארטפון החדש של HTC, שצפוי להיחשף ביום ראשון. בשעת בוקר מאוחרת (שעון ישראל) חזר @upleaks, המתמחה בהדלפות בנושאי סלולר, לאוויר, בלי להסביר מדוע נעלם. גם הסרטונים הוסרו מיוטיוב והועלו מחדש באתר אחר.

 

בסרטונים ניתן לראות את HTC One m9, בעל עיצוב דומה לקודמו וממשק צילום חדש המאפשר שלל אפקטים ושיפורים. כך, למשל, ניתן לראות איך המדגים מבצע תקריב כל הדרך מתמונת חברתו באמצע רחוב למצב בו רואים את עינה בלבד, משלב את תמונתה בתוך תמונת רקע שצילם, משנה את צבע חולצתה בתמונה אחרת ומוסיף לתמונת הרקע אפקטים מונפשים כמו שלג או בועות סבון.