הרכב אחרי התאונה (צילום: THE WASHINGTON STATE PATROL)
"אלוהים! זה כל כך נורא". הרכב של קרייג ג'ונסון אחרי התאונה | צילום: THE WASHINGTON STATE PATROL

כשקארן ג'ונסון פתחה חשבון טוויטר לציוצים חיים על אירועים משטרתיים באזור מגוריה, היא בטח לא חשבה שיגיע היום שבאחד האירועים האלה יסתבר שההרוג בו יהיה בעלה. 

עוד NEXTER כל הזמן בעמוד הפייסבוק

הלילה (ה'), דיווחה ג'ונסון ל-3,200 עוקביה, על עוד אירוע שהתרחש ליד עיר מגוריה – ונקובר שבוושינגטון, ארה"ב. הציוץ הראשון, שהיא ראתה בחשבון משרד התחבורה של וושינגטון, היה: "צוותי חירום בדרכם להתנגשות של שתי מכוניות בכביש i-205 ליד רחוב 83. סורו עבורם ותנו להם מקום". היא שיתפה אותו עם עוקביה והמשיכה לדווח להם על האירוע תוך הסתמכות על עיתון מקומי בשם קולומביאן, שעקב אחר המצב בכביש.

התאונה (צילום: ZACHARY KAUFMAN/THE COLUMBIAN)
"שונאת את קטע הכביש הזה" | צילום: ZACHARY KAUFMAN/THE COLUMBIAN

"אני שונאת את קטע הכביש הזה, יותר מדי אנשים אלימים ומסוממים ופחות מדי נתיבים", היא צייצה בתגובה לדיווחים, והמשיכה לשתף אותם עם עוקביה ברשת החברתית. "התאונה הזו נשמעת נוראית", היא הוסיפה אחרי דקה.

פחות מ-10 דקות אחר כך, לאחר שדיווחה לקוראים על מידע ששמעה בסורק הרדיו המשטרתי, דיווח העיתון המקומי כי "השוטר וויל פין מאשר שיש הרוג אחד בתאונה". "אוי אלוהים זה כל כך נורא!!!", היא צייצה", והמשיכה לדווח על האירוע על סמך האזנה לרשת הקשר המשטרתית.

אין תמונה
"זה הוא. הוא מת"

כמה דקות אחר כך הגיע הטוויסט. "אני מנסה לא להיכנס לפאניקה, אבל בעלי עזב את העבודה מוקדם והוא נוהג דרך הכביש הזה בדרך הביתה. הוא לא עונה לטלפון. והוא מאחר". בדקות הבאות היא המשיכה לדווח על החיפוש אחר בעלה, שעזב את העבודה לאחר שלא חש בטוב, והוסיפה כי הוא אפילפטי.

לאחר כשעה ורבע של ניסיונות למצוא את בעלה במקביל לבקשת מידע מהמשטרה ואנשים שהיו בקרבת מקום הגיעה הבשורה המרה. "זה הוא. הוא מת", היא סיפרה לעוקבים, שכבר ידעו על מה מדובר. נסיבות התאונה עדיין נחקרות, אך בעקבות עדותה ועדות עמיתיו לעבודה מנסים כרגע לבדוק האם קרייג ג'ונסון בן ה-47 קיבל התקף באמצע הנהיגה וכך התנגש ברכב שבא מולו.

הגולשים, שמכירים את ג'ונסון כבר חודשים כספקית המידע האזורית על דברים שהיא שומעת בעת האזנה אובססיבית לסורק תדרי הרדיו המשטרתיים שלה, מיהרו לנסות לתמוך בה ואף החלו קמפיין לגיוס 10,000 דולר למשפחה השכולה הטרייה. רובם מכירים אותה בזכות כתבות שהתפרסמו על ג'ונסון בשנתיים האחרונות בעקבות חשבון הטוויטר, בו דיווחה באופן קבוע על אסונות ואירועים טרגיים תוך שהיא מאזינה לכל הפרטים שהשוטרים יודעים עליהם. כשעתיים לאחר הבשורה הקשה צייצה קארן ציוץ תודה והבטיחה לענות לכולם "יותר מאוחר הלילה".

הציוצים של ג'ונסון: